Na co zwrócić uwagę wybierając hotel? 5 punktów, które musisz sprawdzić!

Wybrałeś miejsce do którego wybierzesz się odpocząć? Już nie możesz się doczekać daty wyjazdu? Jednak, by przyjemnie spędzić tam czas warto wybrać taki hotel, który umili Twój pobyt czy to nad morzem, czy to w górach, a nie przysporzy problemów i nerwów, kiedy z kranu poleci zimna woda, czy w gniazdu nie będzie prądu. Jak znaleźć dobry hotel i na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego czy decydujemy się na wczasy zorganizowane przez biuro podróży, czy też organizujemy urlop we własnym zakresie, mamy wpływ na to, jaki hotel zostanie przez nas wybrany. Nie decydujemy się więc pochopnie na jakiś hotel, najpierw sprawdźmy jego umiejscowienie, wyposażenie oraz przeczytajmy opinie o nim.

1. Cena

Na początku oszacujmy ile jesteśmy w stanie zapłacić za noc. Gdy założymy już pewną kwotę, selekcja hoteli będzie o wiele łatwiejsza, jednak musimy pamiętać, by nie skupiać się wyłącznie na cenie za nocleg. Kolejną sprawą jest to, czy podana cena jest ceną za osobę, czy za dobę. To znacząca różnica. Następnym „kruczkiem” jest fakt, czy w podaną cenę mamy wliczone śniadanie. Obecnie co raz więcej hoteli serwuje śniadania w cenie pokoju, a za pozostałe posiłki należy dodatkowo zapłacić. Wybierając się na wakacje z dziećmi, zwróćmy uwagę na ceny za dzieci. Każdy z hoteli posiada inny cennik.

2. Lokalizacja

Kolejna, bardzo ważna rzecz. Nie powinniśmy sugerować się tym co napisane jest w opisie, warto sprawdzić mapę i jakieś konkretne miejsce w centrum miasta, bo im bliżej centrum tym lepiej. Nawet jeżeli jest różnica w cenie to czasem hotel w centrum po odliczeniu pieniędzy na przejazdy może okazać się tańszy. Dobra lokalizacja pozwala nam również zaoszczędzić czas. Jeśli interesują nas miejsca z dala od miejskiego zgiełku, wtedy warto zadbać o to, aby był on w pobliżu stacji metra, przystanku tramwajowego lub autobusowego. Tym środkiem transportu możemy łatwo i co najważniejsze szybko przedostać się w interesujące miejsca.

3. Opinia

Podróżni z chęcią zamieszczają w internecie opinie oraz zdjęcia hoteli, w których mieli okazję przebywać. Są to zdecydowanie najbardziej wiarygodne źródła, dlatego warto poświęcić trochę czasu na wyszukanie właśnie takich informacji. Widząc zdjęcia i opinie innych internautów zgodne z opisem przedstawionym w biurze podróży, można być spokojnym, że wybrany hotel spełni nasze oczekiwania.

4. Dodatkowe udogodnienia

Kiedy już sprawdzimy cenę, lokalizacje i opinie, warto przejrzeć udogodnienia hotelu. Zwróćmy szczególną uwagę na to, czy:

– czy istnieje możliwość wykupienia posiłków i w jakiej postaci,

– czy hotel posiada basen,

– czy są na jego terenie restauracje, bary, SPA i inne obiekty rekreacyjne,

– czy hotel posiada parking dla gości,

– jakie elementy są na wyposażeniu pokoju: klimatyzacja, łazienka w pokoju, zmienna pościel, telewizor, darmowe wi-fi.

5. Udogodnienia dla dzieci

Jeśli jesteś szczęśliwym rodzicem zadbaj o to, aby podczas wyjazdu Twoje dziecko również miło spędziło czas i ciągle miało możliwość zabawy. Zobacz czy hotel jest przyjazny dzieciom, czy posiada strefę zabaw dla najmłodszych, czy oferuje dodatkowe menu dla dzieci.

Uwzględnienie powyższych rad z pewnością pomoże uniknąć niespodzianek i rozczarowań na miejscu wypoczynku, a co za tym idzie – sprawi, że wyjazd będzie satysfakcjonujący.

Jeśli standard w obiekcie hotelarskim odbiega od zamówionego, to klient ma prawo złożyć reklamację. Jeżeli właściciel obiektu nie naprawi uchybienia w określonym czasie, turysta może domagać się zmniejszenia ceny za wynajęcie, a nawet może odstąpić od umowy.

Hotel na Błoniach to idealne miejsce jeśli chcemy spędzić czas w górach. Położony w malowniczym miejscu, u stóp Beskidu Śląskiego umożliwia czerpanie z natury. Do dyspozycji naszych gości pozostawiamy Restauracje Wirtuozeria, która słynie z pysznego jedzenia, a nasz park Błoniolandia to świetne miejsce dla Twojego dziecka. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu rezerwacji pokoju.