5 sposobów na udaną zabawę andrzejkową!

Andrzejki obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, który to pochodził z Betsaidy w Galilei. Był jednym z 12 apostołów, a według tradycji, święty Andrzej głosił Dobrą Nowinę w okolicach Morza Czarnego i w Grecji.

Kiedyś andrzejki były tylko dla panien, bo wróżby miały charakter bardziej matrymonialny, dotyczyły bowiem zamążpójścia panny. Wróżby wykonywało się indywidualnie dla chcącej sprawdzić swoje szczęście kobiety. Panowie mieli organizowane swoje własne święto – katarzynki.

Andrzejki są obecnie doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół i wspólnej zabawy. Z tej okazji w wielu miastach organizowane są tematyczne imprezy. Ta noc jest pełna wróżb, magii i ciekawych historii! Jak dobrze się bawić w tę noc? Oto 5 wróżb, jakie możecie wykorzystać w andrzejki – trochę tradycji i nutką nowoczesności.

Kartki na wodzie

Jeśli chcesz poznać imię swojego przyszłego wybranka, wystarczy napisać na kartce kilka imion potencjalnych ukochanych i przyczepić je do korka od wina, a następnie włożyć do miski z wodą, w której już wcześniej zanurzyło się własne imię. Gdy korek z Twoim imieniem złączy się z kartką przeciwnej płci – możesz spodziewać się, że właśnie tak na imię będzie miał Twój wybranek serca.

Lanie z wosku

Najpopularniejsza zabawa andrzejkowa, której nigdzie nie może zabraknąć. Aby móc się w nią zabawić wystarczy w garnuszku rozpuścić kilka świec by później przez ucho od klucza, do miski z zimną wodą, przelać porcję wosku. Zaczekaj, aż stężeje i oglądaj kształt, jaki figura rzuca na ścianie, co Ci przypomina? Wywróż sobie przyszłość!

Wyścig butów, czyli kto pierwszy ten lepszy!

Zabawa polega na odebraniu po jednym bucie każdemu z uczestników zabawy. W najbardziej oddalonym od drzwi kacie sali zaczyna ustawiać się buty, jeden za drugim tak, aby tworzyły swojego rodzaju „wężyk”. Buty ustawiamy wzdłuż ściany, w kierunku drzwi. Te, które są na końcu „wężyka”, przekładamy na początek, aż do momentu, w którym pierwszy but nie „wyjdzie za drzwi”. Ten, którego but wyjdzie – spełni się jego największe marzenie.

Rzut za trzy!

Każdy uczestnik zabawy przygotowuje sobie do zabawy monetę jednogroszową i ustawiają się w kolejce, mając wcześniej przygotowane życzenie. Następnie dmucha w monetę na szczęście i rzuca ją z odległości do miski. Jeżeli moneta wpadnie, życzenie się w tym roku spełni!

Jabłko, nie tylko na zdrowie!

Każda kobieta niezamężna/lub kawaler dostaje jabłko i obiera je. Chodzi o to, żeby obierzyna była jak najdłuższa. Następnie każdy rzuca obierkę za siebie. Należy przyjrzeć się, jaką literę utworzyła. Będzie to pierwsza litera imienia chłopaka/dziewczyny, z którym będzie się spotykać w najbliższym czasie.

Przedstawiliśmy Państwu pięć propozycji spędzenia czasu podczas andrzejek! Wszystkie wróżby powinno przyjmować się z przymrużeniem oka! Natomiast jeśli szukacie szampańskiej zabawy do rana, ze świetnym jedzeniem i doskonałej muzyce dobranej na tę czarowną okazję, zapraszamy do kontaktu tutaj, bo w Hotelu na Błoniach 26 listopada organizujemy szampańskie andrzejki 2016! 

źródło zdjęć: pexels.com, pixabay.com, unsplash.com.