Jak wypoczywać zimą? Poznaj kilka sposobów

Wypoczynek wydaje się łatwą sprawą – kanapa, dobra książka lub sen są jednymi z najczęściej preferowanych przez Polaków form relaksu. Jednak taki sposób na odcięcie się od codzienności nie zawsze pozwala nam na czerpanie radości z spędzania czasu z rodziną. Mało tego – wielu z nas będąc w domu, po prostu nie potrafi odpoczywać. Obowiązki zajmują głowę tak bardzo, że trudno nam przełączyć się na tryb – wypoczynek. Czy Ty także należysz do tych ludzi? Pora to zmienić!

Praca nie zając…

Jeśli jesteś jedną z osób wyznających zasadę „co trzeba zrobić jutro, zrób dzisiaj” to z pewnością uchodzisz za obowiązkowego i pracowitego. To wspaniale, ale musisz zrozumieć, że Twój organizm potrzebuje wypoczynku, by zregenerować siły. Nawet jeśli kochasz swoją pracę, a sprzątanie sprawia Ci przyjemność, spróbuj odciąć się od wszystkiego co można nazwać codziennym obowiązkiem. Pozwól sobie na wyciszenie, odrobinę spokoju i bezstresowo wykorzystaj wolny czas, który sobie dasz. Taki wypoczynek pozwoli na naładowanie baterii i spojrzenie na rzeczywistość bardziej optymistycznym okiem.

Z rodziną raźniej

Spędź trochę czasu z rodziną, nawet jeśli będzie to tylko wspólne oglądanie filmu lub gra w scrabble. W ten sposób uszczęśliwisz swoich najbliższych i siebie. Zima nie nastraja do spędzania czasu na zewnątrz. Zimne i krótkie dni sprawiają, że nie chce się wychodzić z domu. Ty zrób na przekór – wyjdź na spacer, weź dzieci na sanki, ulep bałwana. Nie daj się zimie!

Zmień otoczenie

Wielu z nas mimo przyswojenia przydatnych porad na wypoczynek, nie potrafi wdrożyć ich w życie. Codzienność przytłacza tak bardzo, że nawet podczas gry w scrabble myślimy o kolejnym kliencie, który dał nam się we znaki, albo o niezapłaconym rachunku za gaz. Jeśli ten problem i Ciebie dotyczy, najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana otoczenia. Wyjedź na kilka dni, wtedy odetniesz się od tysiąca spraw nie tylko psychicznie, ale też fizycznie.

Samotnie lub z rodziną

Taki wyjazd będzie dobrym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy weźmiesz ze sobą najbliższych. Zimą najlepiej celować w miejscowości położone blisko gór tak, by wykorzystać śnieg do aktywnego spędzania czasu. Wybierzcie się całą rodziną na narty, weźcie udział w kuligu, zasiądźcie przy zimowym ognisku. Wieczorem gorący prysznic i oczywiście…rodzinna rozgrywka w scrabble! Prawda, że wspaniała perspektywa? A jeśli należysz do ludzi kochających wypoczynek w samotności, weekend w górach także będzie doskonałą opcją. Wieczorny spacer, czy całodzienny pobyt na stoku pozwolą się wyluzować i przyjrzeć się trudnym sprawom z dystansu.

Czasem wystarczy weekend

Zapewne czytając ten tekst powiesz – w porządku, wypoczynek wypoczynkiem, ale co zrobić, kiedy ja nie mam urlopu? Odpowiem – przecież nie musisz mieć urlopu! Zrealizuj swój wypoczynek w wolny weekend. Chyba nie pracujesz w każdą sobotę i niedzielę? Dwa lub trzy dni wykorzystaj w całości – wyduś z nich ile dasz radę! Dobrym miejscem wypadowym na plany zimowego wypoczynku będzie, położony w Bielsku-Białej, Hotel na Błoniach. Świetna lokalizacja pensjonatu – blisko Szczyrku oraz Dębowca z doskonałymi trasami narciarskimi COS-u i SZON-u, o różnej trudności, wyciągu krzesełkowego na Skrzyczne oraz stoków dla początkujących. Ponadto pobliskie rozległe lasy i spokojna okolica, pozwolą na naładowanie akumulatorów zarówno w formie aktywnego, jak i wyciszającego odpoczynku. Szukając miejsca na wypoczynek, czy to samotny, czy z rodziną koniecznie weźcie pod uwagę Hotel na Błoniach! Serdecznie zapraszamy!

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pixabay.com