Wiosenne trendy ślubne

Przed nami kolejny sezon ślubny. W tym roku kolejne świeże pomysły przyleciały do nas zza oceanu, zobaczymy trochę gorąca z Kalifornii, a także minimalistyczny styl Skandynawii. Co czeka nas w tym roku? Przedstawiamy trendy ślubne na 2017 rok!

Jakie suknie ślubne będą modne?

Rok 2017 w kwestii sukien ślubnych nie będzie odstawał do poprzedniego. Nadal będą czarowały nas tradycyjne białe suknie – przecież to one są symbolem delikatności i niewinności. Królować będą prześwity i odkryte plecy. W tym roku jednak zaskoczą nas rękawy – te krótkie, ale i nie zabraknie długich – będzie to trend, za którym podążą panny młode. Śledząc wybiegi i targi sukien ślubnych, obok klasycznej bieli, możemy spodziewać się odcieni nude, delikatnej brzoskwini, szarości oraz koloru niebieskiego.

Dekoracje ślubne

Sezon 2017 przyniesie eksplozje dekoracyjna! Minęła era żyrandoli, wchodzimy w lata girland wiszących przy suficie, industrialnego oświetlenia, kwiatowych łąk. Stawiać będziemy na zieleń i geometrie. Im więcej z zewnątrz w wewnątrz, tym lepiej! Ma być przestrzennie i zielono!

Wielkość ma znaczenie czyli bukiet ślubny

Ten rok to kolejny gdzie królować będą luźne, nieuczesane bukiety. Najpopularniejsze będą te, przystrojone rozmarynem, czy liśćmi oliwki! Odchodzić będziemy od sukulentów na rzecz piwonii, róż czy dalii. Bukiety jednokolorowe zamienią się w wielobarwne, energetyzujące wiązanki z róż lub tulipanów. Pojawią się też te w stylu „greenery”, czyli surowe, utrzymane w bardzo zielonej kompozycji. W tym sezonie hitem też okażą się bukiety kaskadowe i spływające nawiązujące do lat 80-tych, jednak również w luźniejszej formie. Bukiety ozdabiamy pięknymi jedwabnymi wstążkami lub rzemykami (co szczególnie spodoba się fanom stylu boho!).

Kolory – dla każdego coś dobrego

I w tym roku róż, koral i biel mogą być kochane przez każdą Pannę Młodą. Najczęściej na wybiegach zobaczymy delikatny nude. Kolor ten zyskuje ostatnio coraz większe zainteresowanie, w połączeniu ze złotem czy miedzią wygląda obłędnie, z pewnością spodoba się wszystkim fankom stylu glamour.

Rok 2017 będzie przepełniony zielenią, motyw ten wyraźnie dominuje od pewnego czasu i nie zanosi się na zmiany. Zasada im więcej, tym lepiej jest w tym wypadku trafiona, wykorzystujcie wszystko, co można ozdobić zielenią. Rozpoczynając od dekoracji auta do ślubu, po ołtarz, dekoracjach sali weselnej, stołów. Nie oszczędzajcie w ilościach! Soczysta zieleń doda charakteru!

Pełna paleta obowiązujących w 2017 barw: 

Zaproszenia

Rynek ślubnej papeterii ciągle się rozwija. Widzimy rozwój projektów 3D, zaproszeń ręcznie robionych, bo przecież każda Panna Młoda chcę, by jej zaproszenie było oryginalne i niepowtarzalne. W 2016 wdzieliśmy, że królowały nowoczesne i ręcznie robione zaproszenia.

W 2017 roku będziemy wybierać zaproszenia akwarelowe, kaligraficzne i spersonalizowane – wszystko pod Parę Młodą. Ogromna dbałość o szczegóły pozwala rozwijać się rynkowi zaproszeń w niespotykanie szybkim tempie. Rok 2017 będzie należał też do złoceń i tłoczeń, a także akcentów greenery.

Jeśli spodziewaliście się sporych zmian i nowych trendów, możecie czuć się rozczarowani, żadne ptaszki niestety nie zwiastują rewolucji! Nadal dominować będą dekoracje w postaci kwiatów, będzie dużo zieleni i światła, tak w skrócie można ocenić zbliżający się nowy rok.

Jeśli jednak chcesz coś, co wyróżni Twój ślub — napisz do nas! Hotel na Błoniach wie, czego potrzebuje Panna Młoda, która szuka niekonwencjonalnych rozwiązań!