Wigilia firmowa – w lokalu czy siedzibie firmy?

Zbliżają się święta. Od kilku dni w sklepach królują mikołaje, świąteczne ozdoby i prezenty. Czas przedświąteczny sprzyja planowaniu imprez oraz spotkań okolicznościowych. Wiele firm decyduje się na organizację wigilii firmowych, które mają integrować pracowników i wprowadzać świąteczny nastrój. W czasie ustalania szczegółów pojawia się często pytanie – gdzie urządzić ową wigilię: wynająć lokal, czy może zdecydować się na własne biuro?

Lokal urozmaica

Wybór lokalizacji, w której będziemy świętować może być uzależniony od kilku czynników. Jednym z nich jest chociażby ilość miejsca. Jeśli w naszej firmie trudno o przestrzeń potrzebną do wygodnego usadzenia wszystkich gości, to lokal będzie zdecydowanie lepszym wyborem. A jeżeli miejsca jest sporo, lecz trzeba włożyć masę pracy w jego zagospodarowanie – wnieść stoły, zdobyć krzesła, obrusy, ozdoby, a żeby to osiągnąć, musimy zwerbować sporo osób do pomocy, to w takim przypadku również wybór lokalu będzie zdecydowanie rozsądniejszym wyborem. Chyba że w naszej firmie znajduje się ktoś, kto odnajduje się w organizacji przyjęć i robi to z własnej woli, z przyjemnością. Zazwyczaj jednak trudno znaleźć chętnych do zorganizowania imprezy.

Wybór lokalu jest dobrym pomysłem także z tego powodu, że spotkanie tego typu urozmaica czas pracownikom. Pozwala na zmianę otoczenia, a tym samym nie kojarzy się z codzienną pracą. Dzięki temu ludzie są bardziej wyluzowani i przyjemniej spędzają czas. Jeśli jesteśmy osobami decyzyjnymi lub właścicielami firm, sprawdźmy, gdzie nasi podwładni wolą spędzić ten dzień. Chodzi przecież o to, by każdy czuł się dobrze i miło spędził czas. Być może nasi pracownicy zdecydowanie wolą urządzić wigilię w siedzibie firmy, a wtedy z ich pozytywnym nastawieniem z pewnością będzie ona udana. Jednym słowem – wiele, jeśli nie wszystko, zależy od ludzi, ich zaangażowania oraz chęci obchodzenia wigilii ze współpracownikami i szefostwem.

Jedzenie najważniejsze!

Podczas wigilii firmowej najważniejsze jest jedzenie. Dlatego trzeba zadbać, by było smaczne i ładnie podane. To o nim będzie krążyło najwięcej opowieści i dobrze jest sprawić, by były one pozytywne. Jeśli wynajmiemy lokal, warto wziąć pod uwagę, jakie menu proponuje gospodarz. Być może daje do dyspozycji kilka wersji, dzięki czemu będziemy mogli wybrać według nas najlepszą. Jeżeli jednak zapadnie decyzja o organizacji firmowego świętowania w biurze, nie warto silić się na zlecenie typu: „niech każdy coś przyniesie”, ponieważ może dojść do przykrej sytuacji, w której jedzenie będzie zimne, niekoniecznie smaczne, a co gorsza – nie dotrze w ogóle. Jedna osoba zapomni, druga nie zrozumie, a kolejna po prostu nie potrafi gotować.

Wigilia firmowa w siedzibie firmy to najlepsza okazja do zdecydowania się na zamówienie kateringu. Wybierzmy firmę znaną i polecaną, która dysponuje profesjonalnym sprzętem oraz naczyniami. Taki wybór z pewnością się opłaci – otrzymamy dobre, gorące jedzenie, które przyjedzie na czas. Bez względu na miejsce obchodzenia uroczystości zadbajmy o wcześniejszą kontrolę menu – będzie ciekawie, jeśli wśród potraw znajdą się dania zarówno tradycyjne, jak i intrygujące oraz ciekawe propozycje. Hotel na Błoniach oferuje duży wybór menu swojej restauracji dedykowany m.in. wigiliom firmowym. Łączy tradycję z nowoczesnością, pozwalając na wybór między zwyczajowym karpiem oraz barszczem, a oryginalnym łososiem w sosie włoskim i kremem brulee.

 

Sposób spędzania czasu

Wigilia w naszej kulturze należy do dni, które spędza się zazwyczaj w gronie rodziny. Zwykle są to spotkania spokojne, pełne życzliwości i wzajemnego składania życzeń. Atmosfera wśród pracowników może być różna. Wigilię firmową trzeba spędzić z przełożonymi i podwładnymi, co niekoniecznie będzie odpowiadało każdej osobie. Wiele firm decyduje się na organizowanie zabaw i różnego rodzaju gier. Będąc organizatorem takiej uroczystości, trzeba pamiętać, że nie każdy z uczestników będzie miał ochotę na taniec w okresie adwentu lub picie alkoholu. Nie powinno się nikogo przymuszać do działania wbrew jego woli. Zanim zatem wymyślimy scenariusz spotkania, warto najpierw „zasięgnąć języka”, czyli dowiedzieć się co o myślą o nim pracownicy i jak oni chcieliby spędzić tę imprezę. Być może miło spędzony czas przy pysznym jedzeniu i żartach będzie lepszy od wymuszonych zabaw. Przyjemna atmosfera, bez narzucania czegokolwiek to klucz do sukcesu wigilii firmowej.

Bez względu na to, gdzie zorganizują Państwo wigilię dla swojej firmy, Hotel na Błoniach wraz z Restauracją Wirtuozerią mogą w tym pomóc. Proponujemy uroczystą wigilię firmową w naszym lokalu, z menu dobranym do Państwa upodobań albo catering z całą obsługą i profesjonalnym doradztwem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym proponowanym menu oraz do kontaktu!

Źródło zdjęć: pexels.com, pixabay.com