Wesele i ślub zimą

Magia zimy jest niepowtarzalna, daje nam ogromne pole do popisu. Mimo to, niewiele par, bo tylko 15%, decyduje się na ślub w otoczeniu śniegu i lodu ponieważ zimowe miesiące wymagają specjalnych przygotowań, począwszy od kroju sukni po menu. Jakie są zalety przyjęcia weselnego zimą? Czym może zaskoczyć nas ta pora roku? Jakie są zalety przyjęcia zimą?

Podobno ceremonii zaślubin są domeną indywidualistów, dlaczego więc w ogóle brane są pod uwagę zimowe daty? 5 zalet ślubu zimą!

1. Cena przyjęcia

Największym atutem zimowej scenerii z pewnością jest fakt, że ślub i wesele można zorganizować taniej. Większość właścicieli restauracji/sal weselnych oferują promocję lub zniżki na swoje usługi. Często jest możliwa negocjacja i ceny, nie raz, spadają o 40%. Przecież lepiej jest mieć klienta niż nie mieć go wgóle. Ślub zimą to także tańsza obsługa wesela i przygotowania potraw. Czasem nawet nie trzeba czekać na wymarzony lokal. Warto o tym pomyśleć przy ograniczonym budżecie.

2. Niespotykane dodatki

Zima to doskonały pretekst do urozmaicenia ślubu takim atrakcjami, jak przejazd Pary Młodej do Kościoła saniami lub kulig dla wszystkich gości weselnych połączony z widowiskowym pokazem sztucznych ogni lub pokazem fire show, które w zimowej scenerii nabiorą dodatkowej magii. Popularne stają się coraz częściej lodowe rzeźby, które w zimowych warunkach będą mogły dłużej ozdabiać przyjęcie i cieszyć oko gości. Powodzeniem cieszą się również takie okazje jak Święta Bożego Narodzenia czy Sylwester. Połączenie uroczystości zaślubin z tymi wyjątkowymi okazjami, dostarczy dodatkowych, niezapomnianych wrażeń, nie tylko młodej parze, ale i wszystkim zgromadzony gościom.

3. Bajeczna sceneria

Ile widziałeś pięknych, ale niezapierających tchu w piersiach sesji ślubnych? Piękna, zimowa sceneria zimowa daje niesamowite możliwości na romantyczne zdjęcia. Dodatkowo jeśli jesteście wielbicielami gór i zimowego szaleństwa na stokach, pomysł na sesję plenerową będzie jak znalazł. Pamiętaj jednak, decydując się na fotografa, by obejrzeć zrealizowane już wcześniej przez niego zdjęcia w zimowej scenerii. Białe krajobrazy wymagają fachowego podejścia do wyboru kadru, ustawienia sprzętu, czy późniejszej obróbki zdjęć.

4. Sprzyjająca aura

Wbrew pozorom zima może zaoferować wiele atrakcji, które wesele uczynią naprawdę wyjątkowym i oryginalnym, a latem są niewykonalne. Paradoksalnie, przy odpowiedniej aranżacji wnętrza mróz za oknem może wprowadzić do sali pogodny klimat i ciepło. Taki efekt można osiągnąć prostymi sposobami. Wnętrze sali ocieplą i wprowadzą przytulny półmrok, blask świec i lampionów, którymi można zastąpić tradycyjne oświetlenie. Przyjęcie nabierze dzięki temu bardziej nastrojowego i romantycznego klimatu. Srebro, miętowa zieleń, złoto, intensywny fiolet oraz sielski błękit to idealne kolorystyczne dodatki do bieli, które nadadzą dekoracji stołów weselnych mocniejszego wyrazu. Budowanie klimatu można uzyskać również poprzez szereg płonących pochodni, które będą oświetlać ogród.

5. Idealna temperatura

Dla tych , którzy źle znoszą upały, zima to idealny moment na ślub. O dziwo to właśnie wtedy łatwiej zadbać o optymalną temperaturę na przyjęciu. Łatwiej bowiem jest salę ogrzać, niż ochłodzić. Dodatkowo nikt nie będzie zmuszony ocierać potu z czoła, ale nikt też nie zmarznie, a wszyscy będą się świetnie bawić.

A jeśli szukasz miejsca na zorganizowanie wesela, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą weselną. U nas jesień zawsze wygląda bajecznie! Źródło zdjęć: pixabay.com, pexels.com