Wesele marzeń, czyli jak urządzić eleganckie przyjęcie weselne?

Wesele marzeń, czyli jakie? Dla każdego oznacza to coś innego. Dla jednej Pary Młodej wymarzonym weselem jest luksusowe, pełne przepychu i wytworności przyjęcie z wykwintnym menu oraz specjalnie opracowanym scenariuszem uroczystości. Dla innych wręcz przeciwnie, wesele marzeń kojarzy się z prostotą i minimalizmem. Bez względu jednak na osobiste upodobania, z pewnością dla każdej Młodej Pary wesele marzeń jest tym wyjątkowym, niepowtarzalnym, niczym z bajki, gdy nowożeńcy czują się piękni i szczęśliwi. Wesele marzeń ma zostać zapamiętane na całe życie, a wcześniej zaplanowane w 100%.

Harmonijna całość i dbałość o szczegóły – podstawa eleganckiego wesela

Eleganckie wesele to przyjęcie zrobione ze smakiem i klasą, dobrze przemyślane, niekoniecznie wysokobudżetowe. Aby było gustownie zorganizowane, nie trzeba od razu zapraszać 300 osób, choć zarówno huczne, jak i kameralne przyjęcia w gronie najbliższej rodziny mogą być pełne szyku i wdzięku. Nie ma tutaj również znaczenia miejsce wesela, wszystko zależy od podejścia Pary Młodej do tego wydarzenia, jej kreatywności i przemyślenia każdego elementu składającego się na tę uroczystość. Elegancja bowiem to symetria, harmonia, skomponowanie ze sobą wszystkich szczegółów oraz dbałość o najmniejsze detale. Można to osiągnąć zarówno na hucznym, luksusowym weselu, jak i kameralnym, minimalistycznym przyjęciu.

Warto zadbać o utrzymanie wesela w jednorodnej konwencji. Służy temu chociażby jednolita kolorystyka przyjęcia – wszystkich detali składających się na całościową oprawę wydarzenia, począwszy od zaproszeń, winietek na stołach, bukietu Pani Młodej, poprzez dodatki stroju Pana Młodego, na dekoracji sali kończąc. Jeśli na weselu obecne są druhny i drużbowie, stylowo będą wyglądać jednolite kolorystycznie i pod względem fasonu sukienki druhen oraz dobrane pod kolor ich stroju krawaty drużb.

druhny

Bez względu na miejsce, w jakim zdecydujemy się zorganizować wesele marzeń, należy zwrócić baczną uwagę na każdy detal przyjęcia. Piękna, elegancka zastawa stołowa, dobrej jakości obrusy i serwetki, duża liczba świec, świeże kwiaty na stołach oraz w innych miejscach sali i w jej pobliżu decydują o urokliwej oprawie przyjęcia. Jeśli na stołach obecne są napoje, elegancko wyglądają gazowane napoje w niewielkich, szklanych butelkach. W przypadku niegazowanych napojów, jak woda mineralna czy soki, warto serwować je w estetycznych, szklanych dzbankach. Równie gustownie wyglądają małe kawałki ciast, niewielkie muffinki w papilotkach oraz drobne ciasteczka. Zasada jest prosta – rezygnujmy w tym przypadku z dużych porcji. Nie chodzi o to, aby goście otrzymywali małe porcje jedzenia i wyszli z naszego wesela głodni, absolutnie nie to mamy na myśli. Chodzi jedynie o prezentację tego, co znajduje się na stołach – lepiej podać więcej rzeczy w małych porcjach niż np. 2 rodzaje ciast pokrojonych na duże kawałki lub 2 sałatki w obszernych miskach. Jemy głównie oczami, a małe przecież jest piękne, czyli w tym przypadku eleganckie.

pastries-768715_640

Eleganckie wesele w Hotelu na Błoniach

Hotel na Błoniach ma wszystkie warunki ku temu, aby pomóc Młodej Parze zorganizować eleganckie przyjęcie weselne, pełne klasy i dobrego smaku. Nie zawiodą się zarówno te Pary, które marzą o hucznym weselu w iście królewskim stylu, jak i ci narzeczeni, których pragnieniem jest urządzenie kameralnego, spokojnego przyjęcia. Każda z 4 sal balowych o zróżnicowanej wielkości dedykowana jest dla przyjęć weselnych o różnej liczbie gości. Największa sala pomieści aż 300 osób, najmniejsza, Bursztynowa, do 30 zaproszonych. Każda sala utrzymana jest w subtelnym, eleganckim wystroju. Zwisające, kryształowe żyrandole, długie zasłony, kolumny podtrzymujące sufit czy ozdobne sztukaterie na ścianach i sufitach nadają każdemu pomieszczeniu z osobna wielkiej klasy, a organizowanym w nich przyjęciom weselnym zapewniają niezwykłą i romantyczną oprawę.

Wraz z urokiem sal balowych idzie w parze dbałość o najdrobniejsze szczegóły organizowanego przyjęcia. Wykwintne menu Szefa Kuchni, luksusowy apartament dla nowożeńców i takie dodatkowe atrakcje, jak czekoladowa fontanna, stylowa oprawa muzyczna podczas obiadu składająca się z gry na skrzypcach i fortepianie czy deserowy bufet decydują o niezwykłości przyjęcia weselnego.

Wesele w Hotelu na Błoniach może być Twoim weselem marzeń!

4-1

Planujesz wesele? Szukasz idealnej sali na swoje wymarzone przyjęcie weselne? Odwiedź osobiście nasz Hotel lub skontaktuj się z managerem obiektu. Dołożymy wszelkich starań, aby ten najważniejszy dzień w Waszym życiu był niezapomniany.

Źródła zdjęć: flickr.com, pixabay.com