Wady i zalety ślubu jesienią

Jesień powoli staje się rzeczywistością. Ta pora roku jest specyficzna – z jednej strony piękna i kolorowa, a z drugiej – deszczowa i chłodna. W Polsce bez względu na porę roku pogoda bywa kapryśna. Dlatego też wybierając moment na ten Wielki Dzień, musimy być przygotowani na wszelką ewentualność. Czy jednak ślub jesienią może być dobrym pomysłem? Sprawdziliśmy!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

1. Jaki ubiór na jesienny ślub

2. Jak udekorować salę weselną o tej porze roku?

3. Jakie menu na jesiennym weselu?

4. Sesja ślubna, czyli bogactwo kolorów

TL;DR

Czy ślub jesienią może się udać? Oczywiście! Zalet jest zdecydowanie więcej, niż wad, dlatego warto rozważyć tę porę roku na ten Wielki Dzień. Pamiętaj tylko o ubiorze odpowiednim do zmiennych warunków atmosferycznych oraz parasolu, który może się przydać. Jesienią możesz zaszaleć z dekoracjami oraz menu, które dopasujesz do owoców i warzyw dostępnych o tej porze roku. O tej porze roku Twoja sesja zdjęciowa będzie piękna i oryginalna!

Wybierając ubiór, weź pod uwagę zmienność pogody

Ślub jesienią może wymagać specjalistycznych zabiegów – o tej porze roku zdarzają się naprawdę zimne i deszczowe dni, dlatego kupując suknię ślubną, koniecznie dobierz do niej bolerko, płaszczyk, etolę, sweterek lub nawet futerko. Przydatne mogą się także okazać parasole. Najlepiej, aby były pod kolor sukni lub garnituru Pana Młodego. W ten sposób zgrają się z całością. Kompletując kreację na ten Wielki Dzień, pamiętaj o wygodnych i praktycznym obuwiu – w razie deszczu, lepiej włożyć pełne buty, a nie sandały czy czółenka z odsłoniętymi palcami. Zdecydowanie funkcjonalniejsze będą szpilki zakrywające całe stopy. Ponadto problemem może okazać się materiał, z jakiego wykonano buty – lepiej, aby były wykonane z łatwo ścieralnego tworzywa, gdyż jesienna słota może łatwo wybrudzić innego typu materiał.

Ubiór na jesień wcale nie musi być problemem. O ile dla niektórych wadą może być konieczność zakupu dodatkowych elementów, to niektóre Panny Młode będą zachwycone perspektywą większej ilości dodatków w całej stylizacji. Zaletą jest zdecydowanie duże pole do popisu, jeśli chodzi o ozdoby – biorąc ślub jesienią, warto podkreślić wyjątkowość tej pory roku w swoim stroju – dołóż do kreacji kwiatową dekorację, koronkę lub wstęgę w barwach jesieni. Oczywiście odważniejsza Panna Młoda może pokusić się o zupełnie innych, niż biały, kolor sukni ślubnej – jesienne barwy, to np. cappuccino, kawa z mlekiem, złoto lub czerwień. Do dodatków w tych kolorach doskonale wpasuje się garnitur Pana Młodego utrzymany w tonacji miodowej, kawy z mlekiem lub jasnego brązu.

Jesień daje duże możliwości!

Jesień to wyjątkowy czas, w którym dookoła znajduje się masa przeróżnych kolorów. Nasycone pomarańcze, żółć, czerwień, zieleń i odcienie ciemniejsze lub jaśniejsze tych barw, potrafią stworzyć wspaniały krajobraz. Ślub o tej porze roku aż prosi się o dekoracje dodatkami nawiązującymi do kolorów jesieni. Co doskonale wpasuje się, jako ozdoba stołu? Przede wszystkim owoce i warzywa, które dojrzewają jesienią – idealne będą dynie, jarzębina oraz jabłka i gruszki. Kolory ozdób utrzymaj wtedy w barwach czerwieni, złota, żółci i pomarańczu. Możliwość zaszalenia z dekoracjami to zdecydowana zaleta wesela organizowanego o tej porze roku. Zwłaszcza że większość tych dodatków i dekoracji bez problemu przygotujesz samodzielnie. Z łatwością zbierzesz jesienne liście, jarzębinę czy kasztany. Układając je na stole, przyczepiając do firan, zasłon lub ścian, stworzysz magiczny wystrój sali.

Menu – do wyboru, do koloru

Menu to zazwyczaj nie lada kłopot, szczególnie latem, kiedy trzeba dopasować posiłki do prawdopodobieństwa bardzo gorących dni. Wiąże się to zazwyczaj z ograniczeniem ciepłych dań. Jesienią ten problem znika. Nawet jeśli dni są bardzo ciepłe, to odczucie gorąca nie jest już tak intensywne, jak latem. Możesz sięgać po pyszne gorące danie, a co ważne – to właśnie o tej porze roku wiele warzyw i owoców, które latem były jeszcze niedojrzałe, teraz będą idealne. Świetnym pomysłem będą dania z grzybami oraz te przyrządzone np. z dyni, jabłek i innych sezonowych składników. Jesienne menu ma zatem również tę zaletę, że pozwala na różnorodność. Co do wad? Właściwie trudno wskazać jakiekolwiek – nie musisz ograniczać ciepłych dań, czy obawiać się o zepsucie żywności, która pozostała z pierwszego dnia imprezy. Jesienne menu może być pyszne, zróżnicowane i atrakcyjne.

Jesienna sesja zdjęciowa? Świetny pomysł!

Sesja zdjęciowa zrealizowana jesienią może być rewelacyjna. Bogactwo kolorów, motywów i możliwości pozwoli na stworzenie niezwykłych, bajkowych zdjęć, które będą rewelacyjną pamiątką. Jaka jest wada jesiennych sesji ślubnych? Przede wszystkim niepewna pogoda. W czasie deszczu ta malownicza pora roku przestaje być tak atrakcyjna, jak podczas słonecznych dni. Szara aura, rozmoczone liście i chłodny wiatr nie sprzyjają samopoczuciu Młodych, a tym bardziej ładnym zdjęciom. Oczywiście są i tacy, którzy nawet deszczową pogodę wykorzystają na swój intrygujący sposób, np. dobierając do białej sukni kolorowe kalosze. Jeżeli jednak trafimy na piękny dzień – wspaniałą złotą jesień, to sesja zdjęciowa będzie idealna i przepiękna.

A zatem – jakie są wady i zalety ślubu jesienią?

Zalet takiego ślubu i wesela jest znacznie więcej niż wad. Dzięki mniejszemu zainteresowaniu łatwiej zarezerwujesz salę, fotografa czy zespół, ponadto masz ogromne możliwości, jeśli chodzi o menu. Zaszalej z jesiennymi potrawami! Goście będą zachwyceni. Jaka jest wada ślubu jesienną porą? Humory popsuć nam może właściwie jedynie pogoda – dlatego zapobiegaj! Skompletuj ciepłe dodatki do kreacji i zabezpiecz na ewentualność deszczu. O co jeszcze warto zadbać? Przede wszystkim przemyśl lokalizację – wybierz jakieś atrakcyjne miejsce, np. w otoczeniu gór i lasów, w ten sposób wykorzystasz magię jesieni w wykreowaniu niezwykłego nastroju. Świetnym miejscem będzie np. Hotel na Błoniach, który jest usytuowany w otoczeniu gór i lasów.

Źródła: pixabay.com, unsplash.com