Sylwester- gdzie go spędzić?

Już za chwilę pożegnamy Stary Rok i powitamy Nowy 2019. Niektórzy zdecydują się na sylwestra w plenerze, inni postanowią zorganizować domówkę, z kolei miłośnicy szampańskiej zabawy udadzą się na wystawne bale. Bez względu na to, czy sylwester odbywać będzie się pod chmurką, czy  będzie to zabawa w sali,  szaleństwom sylwestrowej nocy towarzyszyć będzie muzyka zarówno ta grana na żywo  lub też ta odtwarzana przez Dj-a. Tych, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, gdzie będą bawić się 31 grudnia zapraszamy do lektury!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czy warto wcześniej planować sylwestra?
  • Czy warto urządzić sylwestra w domu?
  • Czy warto wybrać zabawę z muzyką na żywo, czy z Dj-em?
  • Czy rezerwacja imprezy sylwestrowej na ostatnią chwilę to dobra opcja?

W skrócie

Kwestia organizacji sylwestra spędza sen z powiek nie jednej osobie. Wielu nie lubi tłumów gromadzących się na imprezach masowych organizowanych w plenerze, dlatego chętnie spędziliby czas w gronie przyjaciół, jednak przeraża ich perspektywa nie tylko sprzątania po całonocnej zabawie, ale także zapewnienie gościom syto zastawionego stołu. Tych, którzy oddają organizację tej wyjątkowej nocy w ręce profesjonalistów nie zbyt cieszy fakt, iż coraz większe rzesze właścicieli lokali decyduję się na wynajęcie Dj-a.

Gdzie i kiedy zrobić rezerwację na sylwestra?

Po sylwestrach spędzonych na kanapie w domu pada wiele postanowień noworocznych. Obiecujmy sobie, że następnym razem tę wyjątkową noc w roku spędzać będziemy  huczniej. Już wtedy pojawia się myśl na kiedy zaplanować rezerwację idealnego miejsca na zabawę sylwestrową, aby uniknąć gorączkowych poszukiwań na ostatnią chwilę. Tym bardziej, iż popularne lokalizacje bukowane są z bardzo dużym wyprzedzeniem. Wiele osób od lat bierze udział w zabawie sylwestrowej w tym samym, sprawdzonym lokalu. Dlatego, jeśli po raz pierwszy chcemy udać się na zorganizowaną zabawę i powitać Nowy Rok ze splendorem należy pamiętać, że wiele lokali zaraz po wakacjach zamieszcza na stronach oferty sylwestrowe.

Co zrobić jeśli we wrześniu nie wiemy, czy i gdzie chcemy udać się na bal sylwestrowy?  Przede wszystkim nie należy panikować. Co jeżeli dopiero przystrojone na święta galerie handlowe przypomną nam o naszym postanowieniu noworocznym? Należy wtedy w miarę szybko skontaktować się telefonicznie z wybraną wcześniej restauracją lub hotelem. Najprawdopodobniej uda nam się jeszcze zarezerwować miejsca na balu. Jeśli jednak  planowanie sylwestra rozpoczniemy odpowiednio wcześniej, da nam to czas na dokładne przeanalizowanie ofert oraz wybór miejsca idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Nie mówiąc, już o takich korzyściach, jak możliwość zakupu zabawy sylwestrowej w pakiecie z noclegiem lub w ofercie typu first minute.

sylwester sala

Czy iść na sylwestra z Dj-em czy z muzyką na żywo?

Decyzja zapadła idziemy na sylwestra, lokal wybrany, jednak pojawia się  dylemat. W naszym wymarzonym lokalu odbywa się zabawna na dwóch salach.  Otrzymujemy  zatem wybór, czy chcemy bawić się  z Dj-em, czy też szampańskiej imprezie towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo.

Zapewne podstawowym wyznacznikiem w naszej decyzji będzie kwestia finansowa.  Jednak, gdy różnica w cenie nie jest znacząca, co powinniśmy brać pod uwagę? W pierwszej kolejności należałoby zapoznać się z ofertą menu na sylwestra. Następnie zobaczyć, w której opcji jest ona bardziej przygotowana pod nasze gusta kulinarne. Należy sprawdzić  np. ile ciepłych posiłków zawiera dana propozycja, czy jest to typ propozycji all inclusive. Jeśli jesteśmy na diecie lub borykamy się z nietolerancjami pokarmowymi należy także sprawdzić, czy możemy zamienić w ramach ceny balu dania, które będą serwowane do naszego stolika. Gdy okaże się, że jedyną różnicą w ofercie jest rodzaj muzyki, pozostaje nam sprawdzić wachlarz możliwości  zarówno Dj -a, jak i orkiestry, a potem podczas balu bawić się przy dobrej muzyce do białego rana.

 

Sylwester z przyjaciółmi w domu.

Co zrobić, jeśli chcemy zorganizować sylwestra w  domu, a jednocześnie pragniemy uniknąć  gotowania oraz sterty brudnych naczyń. Jest na to sposób! Warto zastanowić się nad  cateringiem. Dzięki temu, iż przygotowanie dań oddamy w ręce profesjonalistów, będziemy mogli skupić się na dopracowaniu innych szczegółów. Zyskamy czas np. na spokojne przygotowanie naszego domu, mieszkania. Panie będą mogły spokojnie pomyśleć o swojej sylwestrowej  kreacji. Panowie natomiast unikną  napiętej atmosfery panującej w kuchni.

Zamówione jedzenie zostanie dostarczone pod wskazany przez nas adres, a my dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Po pierwsze nie będziemy musieli nerwowo poszukiwać miejsca parkingowego przed zapełnionymi po brzegi galeriami handlowymi, a po drugie ominie nas czekanie w długich kolejkach.

Catering to zawsze dobry wybór, nawet jeśli zastanawiamy się, czy nie jest  zbyt  duży koszt dla naszego budżetu. O czy zapominamy przy takich kalkulacjach? Pomijamy fakt, iż wówczas gdy zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie potraw sylwestrowych, poniesiemy jeszcze koszty takie, jak: wody, prądu lub gazu, nie wspominając o kosztach paliwa. Wypada jeszcze nadmienić o kwestii, którą często pomijamy, czyli o czasie jaki poświęcimy, aby przygotować dania na przywitanie Nowego Roku. Wybór profesjonalnego cateringu ma też inną olbrzymią zaletę, jest nią różnorodność potraw, które możemy skomponować na poczet naszej zabawy sylwestrowej.

Sylwester już tuż, tuż. Nie macie pomysłu, gdzie zamówić catering? Podpowiadamy i polecamy- Restaurację Wirtuozerię. Nawet jeśli planujecie sylwestrową domówkę w wydaniu na 100 osób. Bez obaw! Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne zaplecze bez problemu pozwoli na przygotowanie wyszukanego cateringu. W  ofercie Restauracji mamy wybór od  tradycyjnych dań po finger foods z owoców morza.

Sylwester catering
 

Sylwester last minute w Hotelu na Błoniach!

Dla wszystkich tych, którzy decyzję o pójściu na bal sylwestrowy zostawili na ostatnią chwilę mamy dobrą informację. Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami! Jeżeli chcielibyście przetańczyć sylwestra przy muzyce granej na żywo to ostatni dzwonek, aby dokonać u nas rezerwacji.  Zainteresowanych opcją zabawy na sali restauracyjnej z Dj-em zachęcamy do możliwie szybkiego kontaktu telefonicznego.

Gwarantujemy szampańską zabawę! Zapraszamy! Sylwester 2018 z Hotelem na Błoniach!

Przeczytajcie także:

Catering wigilijny- czy warto?

Ferie w Bielsku- Białej. Z dziećmi, czy bez?

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, canva.com