Ślub jesienią? Czemu nie!

Myślisz, że ślub jesienią nie ma prawa się udać? Nic bardziej mylnego! Ta pora roku obfituje w charakterystyczne elementy przyrody, które pomogą Ci udekorować stół, stworzyć oryginalny bukiet ślubny oraz uzyskać niepowtarzalną sesję zdjęciową. Jeśli kochasz czerwienie, pomarańcze i brązy, to znak, że twój ślub powinien odbyć się właśnie jesienią. Daj się porwać niesamowitej aurze i nastrojowi, który sprawi, że dzień twojego ślubu będzie niezapomniany.

Bukiet ślubny

Kto powiedział, że bukiet ślubny musi składać się wyłącznie z kwiatów? Jesienna pora daje ci w tej kwestii szerokie pole wyboru. Róże możesz połączyć z chryzantemami lub wrzosami. Z kolei za ozdoby mogą posłużyć liście i jarzębina. Takie połączenie sprawi, że twój bukiet z pewnością zostanie zauważony.

Jedzenie

Chociaż kotlet schabowy i rosół standardowo pojawiają się na prawie każdym weselu, warto w porze jesiennej pomyśleć o innych specjałach. Pieczone kasztany, zupa-krem z borowików i tort z dyni to pomysły, które z pewnością zachwycą twoich gości.  Dodatkowo będą pięknie zdobić stół, stając się jednym z elementów dekoracji. Niesamowitą aurę jesieni możesz podkreślić, podając również grzane wino – najlepiej z dodatkiem goździków i pomarańczy.

Dekoracje

Dekoracje to element wyróżniający jesień. Szyszki, kasztany, żołędzie, kolorowe liście, jarzębina– to wszystko to, co pomoże ci w niesamowity sposób udekorować weselne stoły.

Winietki z nazwiskami gości możesz zaczepić o szyszkę, a jarzębinę i liście można wykorzystać do ozdobienia butonierki Młodego Pana.

Jesień kojarzy się również z ogniskami, świeczkami i lampionami. To dlatego, że w tym czasie szybko nastaje mrok. To świetny moment do stworzenia wyjątkowego nastroju. Można do tego użyć dyni, wkładając do środka świeczkę- romantyczny efekt gwarantowany!

Sesja ślubna

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że sesja ślubna w barwach jesieni to strzał w dziesiątkę. Praktycznie każde miejsce, w które się udasz, będzie idealnie wyglądać na fotografii. Oczywiście, znajdą się też tacy, którzy od razu wywróżą ogromną ulewę, ale… czy istnieją piękniejsze zdjęcia niż te, na których znajduje się zakochana para w strugach deszczu? To sceneria rodem z filmu romantycznego i ucieleśnienie marzeń każdej dziewczynki. Nie ma więc co przewidywać katastrofy, a jedynie docenić to, co oferuje jesień.

Wrzesień, październik i listopad to miesiące, nad którymi naprawdę warto zastanowić się, wybierając datę ślubu. Praktycznie na tacy podają nam elementy ozdobne, nastrój, scenerię. Złote liście potrafią być równie urzekające, jak łany zbóż- wystarczy tylko dać im szansę.

A jeśli szukasz miejsca na zorganizowanie wesela, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą weselną. U nas jesień zawsze wygląda bajecznie!

Źródło zdjęć: pixabay.com, pexels.com, flickr.com