Ślub i wesele w wiosennej odsłonie. Kilka powodów, dla których warto wziąć ślub wiosną

Wybór odpowiedniej daty ślubu to nie lada gratka dla Pary Młodej. Wiosna dla wielu par jest mało popularną porą roku na organizację zaślubin, warto więc zastanowić się nad tym okresem. Ten moment w ciągu roku jest dość wyjątkowy – wszystko dookoła budzi się do życia. Zwykło się też mówić, że wiosna to czas wielkich miłości i podniosłych emocji. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi planuje swój ślub właśnie wtedy. Jakie są wady i zalety wiosennego ślubu?

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego warto wziąć ślub wiosną?
  • Jakie są wady wiosennego ślubu?
  • Jakie trendy ślubne przewidujemy w 2018roku?

TL;DR

Sezon 2018 to eksplozja weselnej energii, mnogość dekoracji, świeżych kwiatów i szaleństwo na wesele wraz z rozpoczęciem się 21 marca. W tym roku stawiać będziemy na zieleń i geometrie. Im więcej z zewnątrz w wewnątrz, tym lepiej!

Zalety ślubu na wiosnę

Bez problemu trafisz na termin

Wiosna – to mniej popularny czas na weselne imprezy, co za tym idzie, osoby, z którymi chcemy współpracować, mają więcej wolnych terminów. Dotyczy to zarówno wynajmu sali, cateringu, jak i fotografa lub zespołu muzycznego. Łatwiej zatem skompletować zespół wymarzonych podwykonawców i stworzyć weselny dream team!

Lepsze samopoczucie i więcej energii

Wraz z wiosną żegnamy zimowe przykrości. Koniec ze śniegiem, mrozem, witaj życiodajna auro, delikatne słoneczko i pozytywna energio! Wiosną i Ty budzisz się do życia. Przyroda odżywa, kwitną kwiaty, rośnie zielona trawa i słychać śpiew ptaków. Wszystko wprawia Cię w pozytywny nastrój. Od razu masz ochotę się zakochać, zmienić wizerunek i wyjść za mąż. Pogoda nie męczy, nie przegrzewa i nie wychładza – jest wprost idealna!

Żywe dekoracje i piękny bukiet

Wiązanka ze świeżych, kolorowych kwiatów to marzenie każdej Panny Młodej. Właśnie wiosną, kiedy wszystko wokół rozkwita, na rynku dostępny jest ich bogaty wybór. Tulipany, lilie, konwalie, krokusy lub bzy to baza pod piękny, oryginalny i stylowy bukiet.

Dodatkowo świeże kwiaty można dodać do włosów lub stworzyć z nich wianek – co w 2018 jest hitem weselnych przyjęć! Natomiast dla Pana Młodego warto stworzyć z nich przypinkę do garnituru. Dzięki temu Para Młoda będzie wyglądać świeżo i romantycznie.

Wiosenny klimat rozkwitającej i budzącej się do życia aury można wykorzystać podczas sesji ślubnej.

Urozmaicone menu

Wiosna obfituje już w świeże owoce i warzywa. Warto to wykorzystać, komponując lekkie, wiosenne menu. Dania z sezonowych produktów z pewnością zostaną docenione przez gości i zrobią wrażenie na obecnych podczas ceremonii.

Wielkanoc – czyli wolne dla każdego z gości

Śluby wielkanocne odbywają się w niedzielę, ponieważ w Wielką Sobotę nie odprawia się mszy. Dzięki temu, że w poniedziałek wypada drugi dzień świąt, nie musimy się martwić o niedyspozycję gości po niedzielnym szaleństwie. Niektóre pary decydują się wręcz zorganizować poprawiny w Poniedziałek Wielkanocny. Największe święta w roku w gronie najbliższych, do tego na własnym ślubie? Jak najbardziej! Zaplanujcie wesele w klimacie wiosny – wczesnowiosenne kwiaty i ozdoby kojarzące się z Wielkanocą, wszystko to będzie cudownym nawiązaniem do tego niezwykłego czasu.

Wady ślubu na wiosnę

Ślub kościelny w okresie Wielkiego Post

Organizując ślub na wiosnę, musimy wziąć pod uwagę, że w okresie Wielkiego Postu księża nie udzielają ślubów kościelnych. Jeżeli z kolei pragniemy przystąpić do sakramentu ślubu w Niedzielę Wielkanocną, zaplanujmy to z dużym wyprzedzeniem – bo termin jest naprawdę popularny!

Kapryśna pogoda

Latem pogoda jest raczej zmienna, jak kobieta 🙂 Często zdarza się, że pojawia się deszcz, śnieg i tak na zmianę. Trzeba zatem wziąć kaprysy natury pod uwagę i mieć przygotowane buty na zmianę oraz cieplejsze okrycie wierzchnie. Parasol to element obowiązkowy – oczywiście zachowując przy tym balans kolorystyczny!

Trendy 2018 roku!

Co roku inne trendy podbijają salony. W 2018 roku kolorem przewodnim będzie Ultra Violet. Królować będzie styl retro, High Glam, Industrial Vintage oraz wesela zorganizowane w romantycznym duchu. Kompozycje kwiatowe powinny być duże i zwisające, podobnie jak dekoracje. W modzie ślubnej prym będą wieść suknie z tiulowym wykończeniem, ozdobione kokardami oraz falbankami, a wśród dodatków na pierwszy plan wysuną się rękawiczki oraz wianki na głowę. Więcej na temat ślubnych trendów w nowym sezonie, znajdziecie → tutaj.

Wiosna to idealny okres na organizację ślubu i wesela. Romantyczny charakter pory roku sprzyja miłosnym uniesieniom oraz szczęśliwym małżeństwom. Można mieć także większą pewność, że data ślubu jednej pary nie pokryje się z terminem innej, a goście spragnieni zabawy po tak długiej przerwy na pewno będą się dobrze bawić do białego rana!

Jeśli szukacie specjalistów, którzy pomogą Wam cieszyć się wiosennym ślubem, zapraszamy do kontaktu z Hotelem na Błoniach – u nas znajdziecie fachową pomoc!