Czy ślub w Boże Narodzenie jest przereklamowany?

Kiedy odbywa się najwięcej ślubów? Latem, a także podczas świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy, którzy nie lubią utartych schematów, pewnie prychają gniewnie i mówią sobie: nigdy w życiu. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak dużo par decyduje się na ślub w Boże Narodzenie? Jeśli nie to radzimy niezwłocznie to przemyśleć. Okazuje się bowiem, że nie bez powodu Młode Pary decydują się urządzić swoje wesele właśnie w grudniu.

Rzecz najważniejsza – literka „r” w nazwie miesiąca

Możecie wierzyć lub nie, ale to naprawdę jest aspekt, na który Młode Pary zwracają uwagę. Śmieszne? Być może. Tak samo, jak czarny kot przynoszący pecha, stłuczone lustro lub spadająca gwiazda spełniająca życzenia. I niby nikt nie wierzy, każdy kręci z niedowierzaniem głową, ale na wszelki wypadek lepiej nie igrać z losem. Nic nie tracimy, a możemy zyskać. Jeśli „r” ma zagwarantować długowieczne szczęście, grudzień jest idealnym miesiącem na zawarcie małżeństwa!

Jemioła, szyszki i świeczki, czyli inspiracje świąteczno-weselne

Biorąc ślub w okresie Bożego Narodzenia, nie musisz się martwić o dekoracje– one same do ciebie przyjdą. Dookoła wszystko ozdobione jest lampkami, bombkami i innymi świątecznymi dekoracjami. W kościele z pewnością stoi choinka, a koło niej szopka, która przypomina o istocie świąt. Nam pozostaje jedynie ozdobienie stołów, co przy tak ogromnej ilości świątecznych elementów jest dziecinnie proste!

Kolory, które dominują w świątecznych dekoracjach to ciemna zieleń, czerwień, złoto, srebro i biel. Połączone ze sobą daję niezwykły efekt, koło którego nie sposób przejść obojętnie. Na stole można umieścić świąteczne stroiki i świeczki, a winietki przypiąć do szyszek, co sprawi, że całość będzie ze sobą współgrać. Do dekoracji można również wykorzystać sztuczny śnieg, ozdabiając nim szyby, co w wieczornym świetle będzie wyglądać niezwykle romantycznie.

Jeśli mówimy o świątecznych elementach, nie sposób nie wspomnieć o jemiole. Symbolu długowieczności, który ma zapewniać miłość i szczęście, nie może zabraknąć na weselu. Warto ozdobić nim lampy, w szczególności nad miejscem, które zajmuje Młoda Para! Nie od dziś wiadomo, że całowanie się pod jemiołą umacnia związek.

Saniami do ołtarza, czyli ślub jak z bajki

Najpopularniejszym pojazdem ślubnym są auta,  tuż za nimi można wymienić dorożkę. Jednak zima daje nam całkiem inną propozycję. A gdyby tak do ślubu pojechać saniami? Efekt zaskoczenia wśród gości gwarantowany!

Można również rozszerzyć tę atrakcję na gości i zorganizować kulig połączony z ogniskiem i wspólnym kolędowaniem. Nikt nie powiedział, że na weselu jedyną atrakcją jest tańczenie na parkiecie. Goście będą zachwyceni, a my będziemy po latach wspominać te wydarzenia ze wzruszeniem. Jednak, aby to się udało, konieczny jest śnieg. Warto więc dokładnie śledzić prognozę pogody, najlepiej na specjalistycznych portalach internetowych.

Świąteczne menu, czyli dla każdego coś dobrego

Jak sprawić, żeby weselne menu nabrało świątecznego charakteru? Należy wprowadzić do niego kilka nowych rzeczy, kojarzących nam się z okresem zimowym.

W menu najlepiej wykorzystać jedzenie podawane na Wigilii, czyli barszcz z uszkami, karpia w galarecie oraz pierogi z kapustą i grzybami.

Jeśli chodzi o alkohol, możemy podać grzane wino. Z kolei do robienia drinków najlepiej wykorzystać: cynamon, goździki, pomarańcze, jabłka, żurawinę i liście mięty.

Kto z nas nie kocha czekolady ręka w górę! Dzieciom podajmy ją w gorącej postaci. Dorosłych również zadowoli ten przysmak. W zimowe wieczory to obowiązkowy punkt na liście.

O czym trzeba pamiętać?

Niestety, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach, jeśli decydujemy się na ślub w Boże Narodzenie.

  1. Salę trzeba zarezerwować z dużym wyprzedzeniem (2 lata wcześniej), ponieważ jest to jeden z najbardziej obleganych terminów.
  2. Sklepy w te dni są zamknięte, nie ma więc możliwości dokupienia brakujących rzeczy.
  3. Nie wszyscy goście mają auta, trzeba więc zapewnić im transport, ponieważ komunikacja miejska podczas świąt albo nie działa, albo ma skrócone kursy.
  4. Pogoda w Polsce bywa kapryśna. Jeśli nastawimy się na śnieg i bajkową aurę, możemy się rozczarować.

Nie ma sensu jednak pisać czarnych scenariuszy. Ślub w Boże Narodzenie to naprawdę niezapomniane wrażenia. Zainspiruj się! A jeśli szukasz sali weselnej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lub do kontaktu z managerem obiektu.

Źródło zdjęć: pixabay.com