Sesja ślubna – czy zorganizować ją podczas wesela, czy kilka dni później?

Organizacja wesela oraz późniejsze uczestnictwo w całej uroczystości to dla Młodej Pary wielki stres. Planując ślub, trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo kwestii – wybrać idealny dzień, miejsce, przemyśleć menu oraz zespół, a także podjąć decyzje związane z sesją ślubną, tj. kto ją przeprowadzi, gdzie, a przede wszystkim – kiedy. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się ostatniemu z wymienionych aspektów.

Nastrojowa gonitwa!

Dzień ślubu to magiczny moment, który przeżywa się raz w życiu. Młodym towarzyszą wówczas silne emocje, jedyne w swoim rodzaju. To właśnie moment, kiedy zaczyna się całkiem inne życie, już nie osobno, lecz razem, jako małżeństwo. Wiele par właśnie w tym dniu decyduje się na sesję ślubną. Zazwyczaj odbywa się ona tuż pop ślubowaniu w urzędzie lub w kościele. Podczas gdy goście przemieszczają się w kierunku sali weselnej, Młoda Para wraz z fotografem znika w poszukiwaniu urokliwych miejsc do wykonania ślubnych fotografii. Taka sesja w czasie wesela musi odbyć się dość szybko – goście na sali czekają, niecierpliwiąc się, ponieważ to właśnie Młodzi stanowią najważniejszy element całej uroczystości. Z tego powodu fotograf musi się śpieszyć – wybór ciekawego pleneru, ustawienie Nowożeńców do zdjęć i ciekawe pomysły na aranżację zajmują czas i mogą powodować stres. Z drugiej strony to właśnie w dzień ślubu, tuż po zaślubinach, świeżo upieczeni małżonkowie czują się doskonale. Na ich twarzach wciąż widać emocje, na palcach lśnią obrączki, a ubrania oraz fryzura i makijaż Pani Młodej są nadal w bardzo dobrym stanie. Część par decyduje się na sesję ślubną w dzień ślubu, przed całą uroczystością. Taka sesja również wymaga pośpiechu – mimo tego, że możemy precyzyjnie ustalić jej godzinę, to przecież w ten wyjątkowy dzień i tak jest za mało czasu na wszystko, prawda?

Na następny dzień?

Są i tacy, którzy sesję nowożeńców wykonują dzień po ślubie. Ten pomysł nie brzmi dobrze. Warto wziąć pod uwagę zmęczenie po całonocnym szaleństwie na parkiecie, które na pewno uwidoczni się na twarzach Młodej i Młodego. Fryzura Pani Młodej także nie będzie już pierwszej świeżości, a dodatkowo istnieje ryzyko, że suknia została przybrudzona lub wygnieciona. Dlatego termin sesji ślubnej dzień po ślubie nie jest najlepszym wyborem.

Tydzień lub dwa po ślubie, czyli spokojnie i bez stresu,…

…ale także z mniejszymi emocjami. Umówienie sesji ślubnej kilka dni po weselu jest także jedną z opcji, która wybierają Młodzi. Pozwala na spokojne wybranie pleneru oraz bezstresowe wykonywanie fotografii – aranżację i pozowanie do zdjęć bez pośpiechu. Czego będzie brakowało? Z pewnością emocji z dnia ślubu. Kilka lub kilkanaście dni później małżonkowie nie będą już odczuwali tych wszystkich skrajnych uczuć, które towarzyszyły im w dniu zaślubin. Choć oczywiście sama sesja ślubna może być emocjonująca. Dlaczego taka umawiana kilka dni później sesja ślubna jest dobrym pomysłem? Chociażby dlatego, że Młodzi będą mogli wybrać sobie dowolne miejsce, oddalone nawet o kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania i tam zrobić wymarzone zdjęcia w plenerze. Nie ważne już będzie zabrudzenie ubrań, czy mijające godziny – najistotniejsze będą dobre zdjęcia i uchwycone chwile. Świetne miejscówki na taką sesję to ruiny zamku, góry, las, dzika plaża czy opuszczona fabryka.

Jaki wniosek można wysnuć z powyższy rozważań? Najlepiej zdecydować się na kilka zdjęć w dniu ślubu – ten emocjonalny dzień powinien być uwieczniony na fotografii! A na drugą sesję umówić się w kilka dni po ślubie – kiedy Młodzi odpoczną, suknia zostanie wyczyszczona i odprasowana. Taka wyprawa w plener może okazać się wspaniałą przygodą, a zdjęcia będą z pewnością niesamowite! Jeśli szukasz sali na wesele zlokalizowanej w atrakcyjnym miejscu, w którym zdjęcia ślubne wyjdą naprawdę świetnie, to koniecznie zastanów się nad wyborem Hotelu na Błoniach. Zlokalizowany w sercu Podbeskidzia, charakteryzuje się uroczym otoczeniem, pysznym jedzeniem i wspaniałą obsługą. A do tego sala weselna, która pomieści mnóstwo gości i sprawi, że zabawa będzie rewelacyjna! Zobacz naszą ofertę! Źródło zdjęć: unsplash.com