Sesja narzeczeńska – warto? Poznaj powody na TAK!

Sesja narzeczeńska. Na pozór – nic wyjątkowego. Setka kadrów ze zwykłego dnia: w zwyczajnych strojach, w miejscu, które doskonale znacie – pobliskim lesie, niewielkiej kawiarence, sadzie zapamiętanym z dzieciństwa. To mało znaczące spotkanie z fotografem przyniesie jednak kilka korzyści. Jakich? Dlaczego warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czy warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?
  • Jakie są zalety sesji narzeczeńskiej?
  • Jak można wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

TL;DR

Sesja narzeczeńska stanowi świetną okazję do tego, aby sprawdzić fotografa, który będzie wykonywał zdjęcia na Waszym ślubie – nie tylko to, w jaki sposób pracuje, ale też to, czy swobodnie czujecie się w jego towarzystwie. Oswoicie się również z aparatem i przyzwyczaicie do fleszy i dźwięku migawki. Fotografie z sesji narzeczeńskiej możecie potem wykorzystać – umieścić na zaproszeniach, w księdze gości czy podarować rodzicom w ramach uroczystych podziękowań. Takie zdjęcia będą też piękną pamiątką, dzięki której po latach przypomnicie sobie emocje, jakie towarzyszyły Wam w tym czasie.

Przekonacie się, czy… zaiskrzyło

Nie pomiędzy Wami – to już przecież wiecie. Sesja narzeczeńska jest doskonałą okazją do tego, aby przetestować fotografa. Usługa, którą wynajmujecie, dalece bowiem wykracza poza to, co zawarte w umowie. Oprócz liczby zdjęć, sposobu ich obróbki czy terminu dostarczenia liczą się również inne kwestie: umiejętność skrócenia dystansu i rozładowania przedślubnego napięcia, ciepły uśmiech, takt i wyczucie.

Rola fotografa jest wyjątkowa. W dniu ślubu to on, właściwie obcy Wam człowiek, jest bliżej Was niż ktokolwiek inny, niż rodzeństwo, świadkowie, rodzice. Niekiedy dzieli Was zaledwie krok albo wyciągnięcie ręki. Widzi wszystko: każdy uśmiech, każdą ukradkowo otartą łzę, każdy skradziony naprędce pocałunek. Dlatego tak ważne jest, abyście nadawali na tych samych falach – bez skrępowania i sztucznego pozowania.

Podczas sesji narzeczeńskiej poznacie swojego fotografa, a fotograf pozna Was. Jeśli nie zaiskrzy… będziecie mieć jeszcze czas, aby wybrać kogoś innego. I nie stracicie niepowtarzalnej okazji na wyjątkowe, szczere i piękne zdjęcia ślubne.

Fotograf sesja narzeczeńska

Oswoicie się z aparatem

Sesja narzeczeńska jest zdjęciową próbą generalną przed ślubem. Zazwyczaj zaczyna się luźną pogawędką przy kawie i słodkościach albo w trakcie krótkiego spaceru. Te kilka chwil, podczas których po raz pierwszy (lub drugi, jeśli wcześniej podpisywaliście umowę) stykacie się z fotografem, ma spore znaczenie. Poznajecie swoje temperamenty, poczucie humoru, sposób bycia i gust. Obcy człowiek staje się kimś znajomym – ma imię i ulubione powiedzonka, pije kawę z mlekiem i spaceruje z psem w tym samym parku. To ważne, ponieważ przed kimś, kogo znamy, łatwiej się otworzyć.

Podczas sesji oswoicie się również z blaskiem fleszy i dźwiękiem migawki, tak że właściwie przestaniecie zauważać wycelowany w Was obiektyw. Fotograf przekaże Wam kilka trików i podpowie, jak się ustawiać, aby korzystniej wypadać na zdjęciach. Przekonacie się, że pozowanie nie jest takie straszne, jak się wydaje.

Sesja narzeczeńska zalety

Pobędziecie sobą i ze sobą

W czasie sesji narzeczeńskiej jesteście sobą – bez białej sukni i skrojonego na miarę garnituru, bez makijażu i misternie upiętej fryzury, tłumu gości i całej weselnej oprawy. Macie okazję, aby pobyć przez chwilę razem. Porozmawiać, poprzytulać się, posłuchać ciszy szumiącego lasu albo przeciwnie – gwaru wielkiego miasta. Możecie pokazać siebie, swoje pasje i ukochane zwierzaki albo ulubione miejsca. A fotograf, dyskretnie i po cichu, wykona dla Was piękne fotografie, które już zawsze będą się Wam kojarzyć z tą chwilą i okresem narzeczeństwa.

Kreatywnie wykorzystacie zdjęcia

Zdjęcia, które powstaną podczas sesji, możecie potem wykorzystać. Wiele Par Młodych umieszcza najlepsze kadry na zaproszeniach, kartkach save the date albo okładce księgi gości. Popularne jest także wyświetlanie fotografii w formie pokazu slajdów w czasie wesela. Fotoksiążka czy oprawione w ramkę zdjęcia mogą stać się również pięknym prezentem dla rodziców.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej

Wspomnicie z sentymentem

Zdjęcia to piękne pamiątki. Zachwycają zwłaszcza te wykonane przez zdolnych fotografów, którzy poświęcają swojej pracy wiele uwagi – są dobrze doświetlone i wykadrowane, wydrukowane na papierze wysokiej jakości i oprawione w porządny, w pełni spersonalizowany album. Po latach będziecie do nich wracać z przyjemnością i odrobiną nostalgii, wspominając emocje, jakie towarzyszyły ich powstawaniu.

 

Teraz, kiedy każdą chwilę możemy uchwycić smartfonem, zdjęcia tracą na znaczeniu. Moment ślubu i wesela odkrywa je na nowo – chyba żadna Para Młoda nie wyobraża sobie tego wyjątkowego dnia bez fotografa, choćby i amatora, kogoś z rodziny, kto wykona parę ujęć najważniejszych chwil. Do fotograficznego pakietu ślubnego warto dodać również sesję narzeczeńską. To doskonała okazja do tego, aby poznać fotografa i ze ślubnego zamętu wykraść chwilę tylko dla siebie. W pakiecie dostaniecie wspomnienia – utrwalone na papierze i wydane w pięknej oprawie.

Czas ślubnych przygotowań przed Wami? Jeśli szukacie sali weselnej w okolicach Bielska-Białej, zajrzyjcie do Hotelu na Błoniach. Pomożemy Wam urządzić Wesele Marzeń!

Sprawdźcie również inne wpisy na naszym blogu?

Jak wybrać fotografa na wesele?

Sesja ślubna – czy zorganizować ją podczas wesela, czy kilka dni później?

Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Źródło zdjęć: pexels.com, unsplash.com