Podaruj swojej mamie weekend w górach

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Większość z nas zastanawia się nad prezentem dla mamy. Czy podarować jej coś praktycznego, czy może szalonego? Kupić jej ulubioną książkę, a może zabrać do kina? Opcji jest wiele, a jedynym wyznacznikiem są tak naprawdę upodobania obdarowywanej osoby. My proponujemy Wam, abyście podarowali swojej mamie weekend w górach. Dlaczego? Sprawdźcie!

Dlaczego warto zabrać mamę w góry?

Zaskoczył Was pomysł, zabrania mamy w góry? Choć nie jest to standardowa opcja na prezent, my zdecydowanie ją polecamy. Świeże górskie powietrze działa cuda i ma zbawienny wpływ na układ oddechowy. Z dala od zgiełku, hałasu i codziennego zabiegania, Wasza mama odpocznie i się zrelaksuje. Co więcej, będzie miała także możliwość zażywania ruchu na świeżym powietrzu, co jest wskazane w dzisiejszych czasach, kiedy brakuje nam aktywności fizycznej.

Weekend w górach to świetna opcja dla tych mam, które nie mają czasu nigdzie wyjechać. Urlop Waszej rodzicielki kończy się gruntownymi porządkami domowymi, a ostatni wielki wyjazd miał miejsce w czasie jej miesiąca miodowego? Warto to zmienić! Nic nie działa tak pobudzająco i optymistycznie na człowieka, jak kilka dni w innym miejscu. Można odpocząć, pozwiedzać, pobawić się i poznać nowych ludzi.

Decydując się na taki krok, należy od razu ustalić, czy to Ty wybierzesz się z mamą w góry, czy pojedzie sama, czy z bliską jej osobą. Z reguły lepiej, żeby pojechała z kimś, ponieważ będzie jej raźniej. Nikt nie lubi wyjeżdżać sam, ponieważ czuje się wtedy osamotniony, a to nie sprzyja wypoczynkowi. Wyjątkiem są mamy, które są indywidualistkami i dobrze czują się w swoim towarzystwie.

Pobyt w Hotelu na Błoniach – dlaczego warto?

Jednym z miejsc, do których warto wziąć swoją mamę, jest Hotel na Błoniach. Położony u stóp Koziej Górki zapewnia fantastyczny widok i bliskie łono natury. Lokalizacja wprost zachęca do spacerów i górskich wycieczek, które mogą przyczynić się do dobrego samopoczucia gości odwiedzających Hotel na Błoniach.

Samo Bielsko również jest godne uwagi. Miasto zwane „Małym Wiedniem” ma w sobie niepowtarzalny urok i mnóstwo urokliwych zakątków do zwiedzenia. Przechadzając się bielskimi uliczkami, warto zwrócić uwagę na Zamek Sułkowskich – jest to najstarsza i największa zabytkowa budowla historyczna w tym mieście. W środku tego zamku znajduje się Muzeum w Bielsku-Białej. Niemały zachwyt wśród turystów wzbudza Rynek, na którego placu znajduje się fontanna i zabytkowe kamienice. Rynek otoczony jest licznymi kawiarniami, w których można przysiąść i napić się małej czarnej lub zjeść pyszne lody.

Miasto Bielsko-Biała jest wpisane na Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Warto odwiedzić tu Muzeum Techniki i Włókiennictwa,  Muzeum Motoryzacji, a także Studio Filmów Rysunkowych, w których powstał Reksio oraz Bolek i Lolek.

Hotel na Błoniach oferuje również inne atrakcje. Jeśli Twoja mama jest aktywną kobietą w sile wieku, warto zamówić dla niej szkolenie rowerowe w wypożyczalni rowerów KROSS na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym. Może zdarzyć się również, że na weekend pojedzie z nią dziecko lub wnuczek. Hotel na Błoniach zadbał również o to i stworzył Błoniolandię, czyli park rozrywki dla dzieci, w którym znajdują się m.in.: trampoliny, park linowy oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Szukasz inspiracji na pomysł na prezent dla swojej mamy? Zastanów się nad podarowaniem jej weekendu w górach! Dzięki temu sprawisz, że odpocznie, zdystansuje się i będzie bliżej natury. Górskie tereny pozwolą jej nie tylko nacieszyć oko widokami, ale także zażyć aktywności fizycznej oraz być bliżej natury. Jednak nie tylko natura jest tutaj warta uwagi. Bielsko-Biała jako miasto jest bardzo bogatym kulturowo i architektonicznie miejscem i nie bez przyczyny nazywane jest „Małym Wiedniem”. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu pokojów w Hotelu na Błoniach, a w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z managerem obiektu.

Jeśli chcecie więcej przeczytać o okolicznych atrakcjach, zajrzyjcie tutaj.

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pixabay.com