Planujesz ślub latem? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Słońce, zapach polnych kwiatów, łany zbóż i gorące, gwieździste noce – wszystko to mamy na wyciągnięcie ręki latem. To dlatego w czerwcu, lipcu i sierpniu odbywa się najwięcej ślubów. Pary Młode chcąc zawrzeć związek małżeński latem, muszą znaczenie wcześniej zacząć przygotowania. Na co zwrócić uwagę, planując letnie przyjęcia? Jak wykorzystać to, co daje nam w tym okresie natura? Przeczytaj i zainspiruj się weselną magią letnich miesięcy!

Pamiętaj o odległych terminach!

Od dziecka marzyłaś o ślubie latem, więc kiedy nadszedł moment, w którym na Twoim palcu zalśnił pierścionek zaręczynowy, oczami wyobraźni już widzisz siebie na sesji ślubnej w łanach zbóż? Cudownie! Pamiętaj jednak o tym, że podobne marzenia ma 90% przyszłych Młodych Pań w Twojej okolicy. Niestety, ale realia są takie, że w przypadku dobrych sal i restauracji, rezerwacji należy dokonać 2 lata wcześniej. Sprawa komplikuje się w przypadku letniego sezonu – wtedy trzeba poczekać nawet 3 lata! Dlatego, kiedy tylko zdecydujesz się ze swoim partnerem na organizację wesela latem, w pierwszej kolejności zacznijcie od znalezienia sali. Potem dopiero zarezerwujcie termin w Kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Nie zapomnijcie także o tym, że o dobry zespół muzyczny i fotografa jest równie ciężko, dlatego nie należy zwlekać z ich poszukiwaniem. To jest jedna z nielicznych wad letnich wesel – naprawdę długo czeka się na dobrą salę, zespół, czy fotografa. Musicie również zdawać sobie sprawę z tego, że cena ślubów latem jest  wysoka i raczej nie należy nastawiać się na rabat – jeśli macie ograniczony budżet, lepiej zdecydować się na ślub poza sezonem, np. w październiku, listopadzie lub w styczniu.

Piękna pogoda: przygotuj się na … niespodzianki!

Jasne, najlepszym scenariuszem jest ten, który gwarantuje piękną słoneczną pogodę, i bezchmurne niebo. Jednak wszyscy dobrze wiemy, że polskie lato bywa kapryśne i trzeba przygotować się na niespodzianki. Dlatego lepiej, żeby Panna Młoda miała zakupione bolerko, a jeśli wesele odbywa się  pod gołym niebem, warto zaopatrzyć się w awaryjne parasole, które w razie czego, ochronią przed deszczem.

Inną sprawą jest to, że upał również nie jest najlepszą opcją podczas wesela. Przy gorącej temperaturze makijaż Panny Młodej może po prostu spłynąć (dlatego warto, żeby zajął się nim profesjonalny wizażysta), a niektórzy goście mogą poczuć się nagle źle. Trzeba mieć również na względzie to, że podczas upałów należy szczególnie uważać pijąc alkohol. Butelki wódki muszą znajdować się w chłodnym pomieszczeniu, tak, żeby żaden z gości się nie otruł. Należy również zadbać o włączenie klimatyzacji – jeśli planujemy ślub latem lepiej nie ryzykować wynajmu lokalu, który jej nie posiada.

Jak wykorzystać na ślubie to, co daje nam natura?

Trochę przestrzegliśmy Was przed zagrożeniami, jakie wiążą się z organizacją weselnego przyjęcia latem. Jednak nie bez przyczyny Młode Pary wybierają czerwiec, lipiec i sierpień na swoje ślubne miesiące. Jak wykorzystać to, co daje nam w tym czasie natura?

Zacznijmy od roślinności. Lato ma to do siebie, że w tym czasie kwitną najpiękniejsze kwiaty, które można wykorzystać w bukiecie Panny Młodej, w wiankach i w dekoracjach. Rok 2017 jest rokiem greenery, czyli soczystej zieleni. To właśnie na nią warto postawić we wszelkiego rodzaju kwiecistych ozdobach. Zaraz obok greenery prym wiodą kolory: Pale Dogwood (subtelny róż), Island Paradise (orzeźwiający błękit) oraz Hazelnut (orzech laskowy). Można wybrać kwiaty w podobnej tonacji i przepleść je soczystą zielenią, tworząc najmodniejszą kombinację florystyczną sezonu 2017. Kwiaty, które można wykorzystać to m.in.: róże, niezapominajki, chabry oraz frezje.

Poza roślinnością warto także wykorzystać dary natury w menu. Sezonowe owoce idealnie nadadzą się do soków, kompotów, dżemów, ciast, tortu, tart itp. Z reguły latem podawane menu powinno być lżejsze ze względu na wyższą temperaturę. Dlatego, zamiast tłustego rosołu lepiej podać chłodnik, a zamiast ciężkiego kremowego tortu – naked cakes z owocami. Owoce mogą być podawane samodzielnie jako przekąski lub można z nich zrobić domowe lody, lub desery. Opcji jest mnóstwo, wystarczy tylko poszukać odpowiednich inspiracji.

Ślub latem to marzenie niejednej Młodej Pary. Trzeba jednak wiedzieć, że terminy w tym przypadku są odległe i należy dokonać rezerwacji sali dużo wcześniej. W przypadku pogody lepiej być realistą niż optymistą i być przygotowanym na deszcz lub ochłodzenie. Jednak te niedogodności z pewnością wynagrodzą nam kwitnące kwiaty, soczyste owoce i słońce, które często bywa łaskawe dla nowożeńców. Planujesz ślub latem? Szukasz sali? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Hotelu na Błoniach – organizujemy wesela marzeń, które na długo zostają w pamięci. Zapraszamy!

Lato nie jest Twoją ulubioną porą roku i planujesz wziąć ślub w innym terminie? Zapraszamy do przeczytania innych wpisów na naszym blogu:

Wiosenne trendy ślubne

Wesele i ślub zimą

Ślub jesienią? Czemu nie!

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pexels.com, pixabay.com