Organizacja studniówki — jak to zrobić dobrze?

Bycie uczniem klasy maturalnej to nie tylko niesamowita ilość nauki, ale także organizacja wyczekiwanej studniówki. Zabawy studniówkowe są zwykle bardzo dostojne i organizowane ze sporym rozmachem. Przygotowania do poloneza, wzruszające przemowy i prezentacje, które obrazują lata spędzone w jednej ławce. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej — niektórzy na tę okazję wynajmują limuzyny, zakładają suknie ala księżniczki! Jak zorganizować idealną studniówkę?

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Na co zwrócić uwagę organizując studniówkę?
  • Czy warto wynająć Dj’a na studniówkę?
  • Czy warto zamówić catering na studniówkę?

TL;DR

W ramach dzisiejszego artykułu przyjrzymy się jakie są sposoby na udaną noc sto dni przed maturą.

Miejsce i jego klimat

Aktualni najwięcej studniówek odbywa się w wynajętych salach w restauracjach, czy domach weselnych. Są jednak szkoły, które podtrzymują tradycję uczniowskiej zabawy na sali gimnastycznej. Bez względu jednak na to, jakie miejsce wybierzemy, warto zadbać, by wybranej lokalizacji znalazły się akcenty, które charakteryzować będą szkołę.

Występy uczniów z zabawnymi przedstawieniami, prezentacja zdjęć z 3 ostatnich lat, wręczenie podziękowań, parodie nauczycieli. Najlepiej inwencję zostawić samym uczniom i pozwolić im wykazać się kreatywnie.

Oprócz odpowiedniej sali ważne są spersonalizowane zabawy, które nadadzą właściwego nastroju całemu balowi. Do tego oczywiście niezbędna jest dobra muzyka oraz klimatyczne oświetlenie. Nic z tego nie będzie jednak możliwe do zrealizowania bez dobrego lokalu. Sala balowa odpowiednich rozmiarów, a przy tym umożliwiająca fantastyczne przygotowanie do młodzieżowej zabawy, to podstawa, by zorganizować udaną studniówkę!

Muzyka gra pierwsze skrzypce

Muzyka na studniówkę zawsze budzi wśród maturzystów spore emocje, więc pewnie zastanawiacie się, co zrobić, by wszyscy byli zadowoleni? Pomimo tego, że na rynku muzycznym w każdym roku pojawiła się bardzo dużo tanecznych przebojów, na zabawach studniówkowych nie mogą się nie pojawić kultowe hity, przy których ludzie bawią się od lat. Na tego typu balach popularne są przeboje lat 80-tych, na przykład piosenki Abby czy Modern Talking.

Polskie kultowe hity również na pewno zagoszczą na studniówkach. Są to np. piosenki T-love – „Zero” czy „Tylko nie mów”, Lady Pank -„Stacja Warszawa”, Łzy – „Agnieszka” czy Paweł Kukiz & Piersi – „Całuj mnie”. Pytanie brzmi, czy powierzyć muzyczne zadanie uczniom, czy też wynająć DJ’a? Podpowiadamy!

W przypadku zawodowego specjalisty od muzyki możemy liczyć, że wyżej wymienione hity na pewno pojawią się na zabawie. Dj zatrudniony podczas studniówki może także zorganizować zabawę, jaką jest karaoke, które może stać się jednym z gwoździ programu!

Jedzenie – pamiętaj o kropce nad „i”

Organizując studniówkę, sprawy związane z jedzeniem warto oddać w ręce specjalistów. Studniówka to zabawa, która trwa kilka godzin, więc należy przygotować jedzenie w odpowiednich ilościach. Jedna kolacja powinna zostać podana tuż po inauguracji imprezy, druga w jej połowie. Pomiędzy ciepłymi posiłkami na stole powinny się pojawić przekąski, zimna płyta i deser. Przy zamawianiu potraw warto zrobić ankietę wśród uczniów.

Jeśli nie macie zbyt wiele czasu, by zaprzątać sobie głowę, jedynie wyborem atrakcji, powierzcie organizacje studniówki, komuś, kto ma w tym doświadczenie. Hotel na Błoniach oferuje kompleksową pomoc w planowaniu, koordynowaniu i przebiegu balu.

Pomożemy dobrać dekorację, zamówimy usługę wideofilmowania oraz ułatwimy realizację indywidualnych pomysłów. Zadbamy o wszystko, by ten dzień był dla przyszłych studentów niesamowitym przeżyciem! Zapraszamy do kontaktu.