Niezapomniana studniówka? Zobacz, jak ją zorganizować

Sto dni przed maturą, polska młodzież bawi się na imprezach zwanych studniówkami. Zabawy te są zwykle bardzo dostojne i organizowane ze sporym rozmachem. Młodzi tańczą poloneza, wzruszająco przemawiają oraz pokazują filmiki nawiązujące do lat spędzonych wspólnie w danej szkole. Oczywiście to nie wszystko – niektórzy specjalnie na tę okazję wynajmują limuzyny, zakładają suknie rodem z filmów Disneya, a niektóre szkoły organizują zabawy tematyczne, np. nawiązujące do lat 50.

Oficjalnie czy nie?

Planując imprezę studniówkową, warto zastanowić się nad jej formą. Zwykło się robić z tej zabawy bardzo oficjalną uroczystość, co oczywiście przez wielu jest uważane za wymóg, jednak o ile ciekawiej byłoby zorganizować coś zgoła innego i oryginalnego? Jeśli zastanawiamy się nad formą, która mogłaby zaintrygować młodzież, warto zaczerpnąć pomysł z jakiegoś filmu lub książki i wcielić go w życie. Czasem wystarczy tylko odpowiedni wystrój sali, by przenieść uczestników zabawy w inny, magiczny świat. Standardowe balony i wstążki? Nie! Zadbajmy o unikalne dodatki. Ozdoby tematyczne będą świetnym pomysłem! Jeśli impreza będzie zorganizowana w stylu pop-art, można przyozdobić ścianę wyciętymi z kartonu postaciami, np. Marylin Monroe, Michaela Jacksona czy Elvisa Presleya. Takie ozdoby młodzież może przygotować własnoręcznie, integrując się pracą w grupie. A gdyby tak postawić na baśniowy styl? Świetny pomysł! Przyozdóbmy salę baśniowymi postaciami, dodajmy na pastelowe kolory i delikatne migoczące ozdoby świetlne (np. lampki LED-owe). Pozostając w temacie możliwości tematycznych, warto wziąć pod uwagę połączenie zabawy karnawałowej z naszą studniówką – przebrania karnawałowe będą zabawnym elementem całej imprezy.

Tradycja z przytupem

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na stworzenie tematycznej czy też tradycyjnej studniówki, możemy urozmaicić całą imprezę ciekawymi wydarzeniami i zabawami. Co odważniejsi mogą spróbować dodać nieco smaczku samemu polonezowi i połączyć klasyczny taniec z dynamicznym i dyskotekowym pląsaniem. Ponadto warto oprócz standardowych tańców dołożyć do studniówki nieco rozrywki w postaci ciekawych zabaw i konkursów. Nie chodzi tutaj o te rodem z wiejskiego wesela, lecz bardziej współczesne i odpowiednie dla młodego pokolenia. Przykładem mogą tutaj być, np. wybór miss lub mistera studniówki, skecze studniówkowe, kalambury lub znany wszystkim (m.in. z wesel) pociąg.

Nastrój ponad wszystko

Wymyślenie intrygujących zabaw to jedno, a drugie to zapewnienie właściwego nastroju całemu balowi. Do tego oczywiście niezbędna jest dobra muzyka oraz klimatyczne oświetlenie. Nic z tego nie będzie jednak możliwe do zrealizowania bez dobrego lokalu. Sala balowa odpowiednich rozmiarów, a przy tym umożliwiająca fantastyczne przygotowanie do młodzieżowej zabawy, to podstawa, by zorganizować udaną studniówkę. Dobrze wybierać duże sale, z elegancką oprawą, a jeśli do tego będzie wśród obsługi lokalu ktoś, kto doradzi nam w kwestiach zabaw i muzyki, to tym lepiej. Osoby te widziały zazwyczaj niejedną już zabawę, przez co mogą budować swoje opinie na doświadczeniu. Świetnym lokalem będzie Hotel na Błoniach. Duża sala bankietowa oraz możliwość jej dostosowania do okazji, to doskonała propozycja na organizację hucznej studniówki.

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pixabay.com, pexels.com