Najlepsze miejscówki na sesję ślubną w Bielsku-Białej i okolicy?

Każda Para Młoda staję przed wyzwaniem, jakim jest wybór fotografa i miejsca na wymarzoną sesję ślubną. Gdzie wybrać się na plener ślubny – to jedno z częściej wpisywanych w wyszukiwarki pytań. Dlatego dziś postaramy się przybliżyć nasze ulubione „miejscówki”. Zapraszamy na spacer po Bielsku i w jego pobliżu.

Miejsc do zdjęć w Bielsku i jego okolicach jest naprawdę wiele. Wystarczy dobrze zorientować się na mapie, by wybrać kilka perełek.

Rynek w Bielsku i stare miasto

Większość fotografów proponuje Młodym sesję na Starym Rynku. Miejsce jest łatwo dostępne, nowożeńcy nie będą mieli problemu z pojawieniem się na nim nawet w dniu ślubu.

Centrum miasta

Piękne i klimatyczne uliczki Rynku, nie tylko te wyremontowana, mają w sobie magię, która świetnie daje się poznać na zdjęciach. Wszyscy fani architektonicznej awangardy, ale i zwolennicy nowych budynków, znajdą coś dla siebie. Proponujemy jednak brać nogi za pas, jeśli chcecie sesję przy zniszczonych kamienicach, bo te stale są odnawiane 😉

Jeśli planujecie wybrać się na sesję właśnie tutaj, proponujemy porę wieczorową, w tygodniu, kiedy to spod świateł rynek wyłania swój kameralny urok.

W której części Rynku najczęściej zobaczymy fotografów?

Najwięcej zdjęć w tej lokalizacji robionych jest na ulicy schodowej, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bielsku-Białej. Dość udanie wychodzą tu zarówno fotografie czarno-białe, jak i kolorowe.

Gdzie warto spojrzeć na Rynku?

W centralnej części Rynku znajduje się fontanna z rzeźbą rzymskiego boga mórz Neptuna. Wybiega z niej w kierunku wschodnim sztuczny kanał o długości 15 m, przy którego zakończeniu umieszczono podświetlaną makietę całego placu. Zarówno fontanna, jak i kanał są zazwyczaj nieczynne zimą.

W części południowo-zachodniej znajduje się kopia XIX-wiecznego pomnika św. Jana Nepomucena. Oryginał umieszczono w latach 30. XX wieku w katedrze św. Mikołaja.

Ławeczka przed Teatrem Polskim i tamtejszą fontanną została stworzona specjalnie z myślą o zakochanych i nowożeńcach. Zdobiona detalami wygląda bajecznie i nie dodaje zdjęciom kiczowatości niczym w filmach Tarantino!

Obrzeża miasta

Jednym z ładniejszych miejsca na sesję na obrzeżach Bielska jest Lotnisko w Aleksandrowicach, które Młodzi często chwalą. W pięknych promieniach słonecznych, przy zachodzącym lub wstającym słońcu znajdziemy samoloty, szybowce, a nawet wiele latawców, które dodają dużo smaku sesji. Dobrze, kilka dni przed planowaną sesją, dowiedzieć się, czy tego dnia samoloty nie będą w hangarze.

Straconka to nie bez powodu jedna z najfajniejszych dzielnic rekreacyjnych Bielska. Wartki potok płynący wśród jednolitych, kamiennych ścian, łąki i lasy, drewniana karczma oraz kamieniołom. Przy odrobinie kreatywności fotografa wszystko to można wykorzystać do zdjęć.

Z dala od zgiełku

Powiat bielski to nie tylko góry, które nie każdy musi kochać. Znajdziemy tu i kawałek wody. To miejsce, w którym każdy, nawet najbardziej wymagający, znajdzie coś dla siebie.

Jezioro Międzybrodzkie to miejsce, w którym jest wiele zatoczek, na których kolorowe kamienie i udawane plaże pozwolą na danie się ponieść kreatywności. Woda pozwala na uniesienia, dzięki którym, przy odrobinie znajomości, możemy nawet zrobić sesję ślubną na jachcie 😉

Jeżeli chcemy czegoś spokojniejszego- można zaszyć się gdzieś w otaczającym jezioro lesie i urządzić piknik- czy to na sesji ślubnej, czy narzeczeńskiej.

Sesja narzeczeńska na samej górze Żar to piękna sprawa, szczególnie, że z jednej strony rozciągają się panorama Jeziora żywieckiego, z drugiej piękny widok na góry i wagoniki kolejki linowej.

Pszczyna

Miasto leży w Kotlinie Oświęcimskiej. Historycznie leży na Górnym Śląsku. Nazywane często Perłą Górnego Śląska. Większa część miasta leży w południowej części Równiny Pszczyńskiej, nad rzeką Pszczynką, która jest dopływem Wisły.

Pszczyna, a w szczególności park i zamek, to dość popularne miejsce, efekty sesji mogą diametralnie różnić się w zależności od pogody i pory roku. W mieście znajdziemy tereny zielone, ale także mosty, piękny park i zamek, który jest jedną z najbardziej popularnych lokalizacji na zdjęcia ślubne w południowej części Śląska. Na sesjach w parku spotkamy pary nie tylko z Bielska, ale także Katowic. Protip od nas, jeśli zależy Wam na zamkowym wnętrza, za dodatkową opłatą u kustosza, można zrobić piękną sesje wewnątrz Perły Górnego Śląska.

W Pszczynie warto wziąć pod uwagę — Ogrody Kapiasa w Goczałkowicach. Piękne, wielkie, utrzymane w przeróżnych stykach kwiaty. Sesję można wykonać, dopłacając 123zł 🙂

Planujesz ślub? Szukasz sali? Miejsca na sesję ślubną? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Hotelu na Błoniach – organizujemy wesela marzeń, które na długo zostają w pamięci. Zapraszamy!

źródło zdjęć: pexels.com, wikipedia.pl