Jak zorganizować udanego sylwestra?

Już za kilka dni będziemy żegnać stary rok i witać nowy. Dla większości z nas jest to magiczna data – ze wzruszeniem wspominamy miłe chwile, złe zostawiamy w niepamięci, a z nadzieją wypatrujemy tego, co dopiero ma nastąpić w 2018 roku. Tej nocy pragniemy przede wszystkim dobrze się bawić w gronie bliskich nam osób. Jak zorganizować udanego sylwestra, takiego, którego będziemy wspominać przez kolejne lata? Sprawdźcie nasze propozycje!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego warto urządzić domówkę?
  • Jak zorganizować sylwestra w plenerze?
  • Jakie są zalety zorganizowanego sylwestra?
  • Gdzie warto się udać, jeśli chcesz spędzić sylwestra w samotności?

TL;DR

Sylwester to szczególna noc, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak chcemy ją spędzić. Można zdecydować się na zorganizowanie sylwestra w domu lub w plenerze. Dobra opcją jest również udanie się na zorganizowaną zabawę. A jeśli chcemy odpocząć z dala od ludzi, możemy wyjechać w górskie okolice, wynająć pokój i z dala od zgiełku czekać na Nowy Rok.
 

Domówka – ona nigdy się nie znudzi!

Domówka to taki rodzaj imprezy, na której wszyscy się dobrze bawią. Jest to zapewne spowodowane tym, że zaproszeni znają się oraz lubią spędzać ze sobą czas. Co więcej, gospodarze, u których przyjęcie się odbywa, zazwyczaj dbają o to, aby goście nie byli głodni, serwując różne przysmaki. Jeśli jesteśmy zaproszeni jako goście, zadbajmy o to, aby również przynieść ze sobą coś dobrego. Natomiast, jeśli jesteśmy gospodarzami, dajmy sobie pomóc. Nie trzeba przecież udawać super bohatera – sylwester jest wspólnym przyjęciem i nie ma nic złego w tym, że ktoś chce uczestniczyć w jego przygotowaniu. Dlatego, aby zdjąć sobie trochę obowiązków z barków, warto podzielić obowiązki pomiędzy sobą i ustalić, co kto będzie robić. Jak urozmaicić domówkę? Można zarządzić imprezę tematyczną, np. w stylu lat 70. lub nawiązującą do lubianego przez wszystkich filmu. Świetną opcją są również specjalne playlisty z muzyką, która była puszczana w tamtym okresie. Można pomyśleć także o przygotowaniu ciekawych zabawach, jak np. kalambury lub wróżenie z kart i przewidywanie, co spotka nas w nowym, 2018 roku.

Plener – na zewnątrz zimno, ale w sercach ogień!

Dla tych, którzy uważają, że domówka jest zwyczajnie nudna, alternatywą jest sylwester w plenerze. Oczywiście, niektórzy będą narzekać, że będzie zimno, a impreza na polu w styczniu to nie jest dobry pomysł, ale są na to sposoby. Można przecież zorganizować ognisko połączone z kuligiem. Nie ma nic lepszego niż smaczna kiełbasa z grilla i ogrzewanie się przy ogniu w gwieździstą noc. Szampan oraz petardy to dodatkowe atrakcje, które nadają tej nocy uroczystego wymiaru.

Zorganizowany Sylwester, czyli zabawa do białego rana

Jeśli nie przekonuje nas organizacja domówki, a sylwester w plenerze to kompletnie nie nasz klimat, możemy zastanowić się nam kupieniem biletu na gotowe przyjęcie. Wszelkiego typu restauracje, hotele oraz remizy, na pewno mają w swojej ofercie coś do zaproponowania. Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretne przyjęcie sylwestrowe? Na to, jakie menu będzie serwowane. Z reguły na takiej imprezie nie ma możliwości modyfikowania dań, dlatego, jeśli proponowane jedzenie po prostu nam nie spasuje, istnieje ryzyko, że cały wieczór będziemy chodzić głodni. Istotna jest również kwestia alkoholu – czy jest wliczony w cenę biletu, czy musimy zapewnić go sobie indywidualnie? Oprócz tego warto zwrócić uwagę na zespół muzyczny, który będzie grał (nie każdy lubi disco polo) oraz dodatkowe atrakcje, czyli zabawy, petardy itp. Dlaczego warto zdecydować się na zorganizowanego sylwestra? Ponieważ nic nas wtedy nie interesuje – płacimy za bilet, przychodzimy na konkretną godzinę i bawimy się do białego rana.

A może by tak wszystko rzucić i … wyjechać w góry?

Nie zawsze musimy mieć ochotę na to, by spędzić sylwestra hucznie i z przytupem. Wiele osób niezbyt lubi go świętować i zdecydowanie woli gdzieś wyjechać, by zaszyć się w jakimś spokojnym miejscu. Co wtedy? Własne mieszkanie to nie jest najlepsza opcja, ponieważ przypomina o samotności, a widok znajomych ludzi wcale nas nie cieszy w tym czasie. Dlatego dobrze jest rozejrzeć się za jakimś miłym pensjonatem lub hotelem i udać się tam, by w spokoju świętować tę noc. Czasem wystarczy dobre wino, książka i piękne, górskie widoki za oknem.

Sylwester to magiczny czas. Wszyscy żegnamy stary rok i czekamy z nadzieją na to, co przyniesie nowy. Tę noc można spędzić na wiele sposobów: udając się na domówkę do przyjaciół, organizując przyjęcie w plenerze, bawiąc się na zorganizowanym sylwestrze lub wyjeżdżając w spokojne miejsce, by celebrować tę chwilę w samotności.

Jeśli jeszcze szukacie miejsca, w którym spędzicie tę wyjątkową noc, zapraszamy do Hotelu na Błoniach. Organizujemy bal sylwestrowy na dwóch salach. Możecie również skorzystać z możliwości wynajęcia pokoju. Niezależnie od tego, który sposób wybierzecie, wszystkim Wam życzymy szczęśliwego Nowego Roku!

Sprawdźcie także:

Wigilia firmowa. Jak urządzić udane przyjęcie?

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego w Beskidach?

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pexels.com, pixabay.com