Jak urozmaicić wesele? 5 popularnych atrakcji weselnych

Atrakcje weselne to jedna z tych rzeczy, które spędzają sen z powiek Młodej Parze. Podczas organizowania ślubu chcemy być oryginalni, perfekcyjni wręcz, by każdy z gości zapamiętał nasze wesele. Piękny wystrój, dobra muzyka, smaczne posiłki to nie wszystko! By w pełni cieszyć się udaną organizacją, potrzeba czegoś więcej…

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego warto urozmaicić swój ślub atrakcjami?
  • Jakie atrakcje wybrać?
  • Czy fotobudka to dobry pomysł na wesele?
  • Jakie trendy w weselnych atrakcji przewidujemy?

TL;DR

Zgodnie z pewnym powiedzeniem: o gustach się nie dyskutuje. Niektóre Pary Młode wolą małe uroczystości rodzinne po powrocie z kościoła, inni, huczne przyjęcie do białego rana. Czas trwania i miejsce zabawy zależy od upodobań Młodej Pary, ale od wieku i ilości gości zależą wybrane przez nas atrakcje weselne. A wybór jest ogromny: lampiony wypuszczane nocą, czekoladowe fontanny i konkursy tańca, aż po fajerwerki. Na jakie atrakcje się zdecydować?

Czy warto urozmaicać atrakcjami oczepiny?

Zabaw, które organizuje się podczas oczepin, jest wiele! Takie urozmaicenie śluby to podtrzymywanie tradycji, która żywa była już wśród ludów słowiańskich. Dlatego warto, do starej tradycji, dodać nutę nowoczesności. Należy pamiętać jednak o dobrym smaku, humorze i potraktować rywalizację z przymrużeniem oka. Jakie nowoczesne atrakcje wybrać?

Konkurs karaoke

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzanie konkursu karaoke – czy rzeczywiście taka atrakcja sprawdzi się na weselu? Karaoke to świetna zabawa, która dostarczy rozrywki zarówno biorącym udział w konkursie, jak i słuchającym wokalnych popisów. Co najważniejsze, zorganizowanie takiego wyzwania, w przeciwieństwie do innych atrakcji weselnych, nie wymaga ogromnych nakładów finansowych! Ponieważ w dzisiejszych czasach większość zespołów i DJ-ów posiada sprzęt, który pomoże nam zorganizować taką rozrywkę.

Jeżeli zabawa ma mieć charakter konkursowy, warto pomyśleć o jakiejś narodzie dla zwycięzców. Konieczne jest także ustalenie pory karaoke, ale przypominamy, że zabawy tego typu najczęściej towarzyszą oczepinom.

Fotobudka

Na początek, żeby Was zmylić — fotobudka nie jest wcale nowym wynalazkiem. Wynaleziona już w 1888 roku, przeżywa swoje 5 minut i od kilku lat bawi i dokumentuje imprezy weselne, nie tylko w Polsce. Goście, podczas wesela, mają możliwość zrobienia sobie serii zdjęć z różnymi, śmiesznymi gadżetami. To doskonała okazja do zintegrowania weselnych gości, zwłaszcza tych, którzy jeszcze się nie znali. Fotobudka to także rewelacyjny pomysł na stworzenie galerii gości weselnych – pamiątka, która pozostanie z nami do końca życia.

Wybierając tę atrakcję, warto dowiedzieć się, czy w koszt wynajęcia fotobudki wliczone są gadżety do robienia zdjęć, jeśli nie, będziecie musieli je dodatkowo kupić lub przygotować sami – co doskonale zintegruje Państwa Młodych 😉

Słodki bufet, czyli amerykański candy bar

Wierzcie lub nie, ale słodki bufet zrobi na Waszym weselu furorę nie tylko wśród dzieci. Nie ulega również wątpliwości, że tak pięknie zaaranżowane „słodkie stoły” staną się prawdziwą atrakcją, która przyciągnie więcej gości niż parkiet. Tematyczne karteczki, papierowe rozetki, świece i cała aranżacja cieszą oko nawet najbardziej wymagającego gościa. Candy bar wyróżnia się również oryginalną prezentacją i pięknym podaniem wszystkich pyszności, których niezmiernie ważnym elementem są dekoracje – kwiaty, tasiemki, wstążki, ozdoby, a nawet balony. Pierwsze skrzypce jednak grają naczynia, w których przechowywać możemy słodycze na takich „nowoczesnych” wiejskich stołach.

Takie stoły to niekoniecznie wielki budżet. Dekoracje, które ustawimy na stołach, możemy zrobić sami, tematyczne karteczki na wykałaczkach również.

Fajerwerki i chińskie lampiony

Ślub i wesele w polskiej kulturze to uroczystości, które z biegiem czasu wyłamują się poza pewne schematy, stają się coraz bardziej wystawne, okazałe, dlatego warto pomyśleć o pokazie pirotechnicznym!

Pokazy fajerwerków wiążą jednak z dużymi wydatkami się z bardzo dużymi wydatkami. Dlatego warto zastanowić się nad wypuszczeniem w niebo chińskich lampionów, bo frajda z ich wypuszczania jest ogromna, a ich zakup nie obciąży zbyt naszego budżetu.

Jeśli chcesz zaprzątać sobie głowę, jedynie wyborem atrakcji, powierz organizacje wesela, komuś, kto ma w tym doświadczenie. Hotel na Błoniach oferuje kompleksową pomoc w planowaniu, koordynowaniu i przebiegu przyjęcia. Pomożemy dobrać dekorację pasującą do stylu sukni Panny Młodej, doradzimy w kwestii salonu kosmetycznego, zamówimy usługę wideofilmowania oraz ułatwimy realizację indywidualnych pomysłów. Zadbamy o wszystko, by ten dzień był dla Was niesamowitym przeżyciem! Zapraszamy do kontaktu.

  źródło zdjęć: pexels.com, picabay.com, unspash.com