Dlaczego warto zorganizować komunię w lokalu?

Pierwsza Komunia to jedna z najważniejszych uroczystości rodzinnych, zaraz obok wesela! Zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i najbliższych mu osób. Nie da się jednak ukryć, że dzień ten jest również znacznym przedsięwzięciem organizacyjnym, wymagającym od rodziców młodego człowieka wielu przygotowań, poświęcenia sporej ilości czasu na planowanie i logistyczną realizację wydarzenia.

Nie wspominając o tym, aby znaleźć jeszcze siły i czas na to, co najważniejsze, czyli duchowe przeżycie tego wyjątkowego dnia, poświęcenie całej swojej uwagi dziecku przyjmującemu Komunię oraz dzielenie się radością z zaproszonymi gośćmi. Organizując przyjęcie pierwszokomunijne w domu, bardzo często tracimy z oczu to, co w tym dniu powinno być na pierwszym planie.

Wygoda i oszczędność czasu

Rodzice dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej coraz częściej decydują się na wynajęcie lokalu w celu uczczenia tej niezwykłej uroczystości. Czynią to również wtedy, gdy ich warunki mieszkaniowe nie stoją na przeszkodzie w zorganizowaniu przyjęcia we własnych czterech kątach. Dzieje się tak dlatego, że zaczynamy doceniać wygodę i spokój, jakie wiążą się z oddaniem wszystkich męczących przygotowań w ręce fachowców. Wolimy zapłacić nieco więcej za wynajem sali, a w zamian otrzymać pięknie przeżyty wraz z dzieckiem dzień, w gronie najbliższych mu osób, bez zmęczenia i stresu, w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Nierzadko też jesteśmy zmuszeni zorganizować uroczystość Pierwszej Komunii Świętej poza domem, głównie w sytuacji, gdy nasze mieszkanie lub nasz dom nie są w stanie pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Zależy nam przecież na ich komforcie, a nie upychaniu ich po pożyczanych po sąsiadach krzesłach. Nie chcemy także wypożyczać od znajomych brakującej zastawy stołowej, która w konsekwencji może wyglądać na przypadkową, w której każdy talerzyk i każda łyżka są „z innej parafii”. Pragniemy bowiem, aby ten dzień był wyjątkowy w każdym najdrobniejszym szczególe, by nasze dziecko miało po latach piękne wspomnienia z uroczystości, a goście czuli się docenieni.

Wynajmując lokal na przyjęcie pierwszokomunijne, nie musimy martwić się o szereg spraw do załatwienia. Z listy przygotowań wykreślić można wcześniejsze planowanie menu, duże i męczące zakupy oraz dwudniowy maraton w kuchni. W dniu Komunii nie musimy obsługiwać gości, troszczyć się co chwilę o to, czy ktoś nie chce czegoś do picia lub dokładki jedzenia. Po skończonej uroczystości wracamy do czystego domu, z uśmiechem na twarzy, a nie lądujemy przy zlewie lub zmywarce, walcząc ze stertą naczyń. Cały zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na inne przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii, których przecież nie brakuje, i poświęceniu uwagi dziecku stojącego przed ważnym wydarzeniem w swoim życiu.

Decydując się na wynajęcie lokalu na Pierwszą Komunię Świętą, trzeba pamiętać, aby zarezerwować salę z wyprzedzeniem, co najmniej pół roku. Do ustalenia z osobą odpowiedzialną za organizację tego typu uroczystości będzie określenie menu, uzgodnienie dekoracji oraz ustawienia stołów. Warto również ustalić kwestię obecnego na uroczystości alkoholu. Najczęściej przyjęcie pierwszokomunijne obywa się bez niego, niemniej jednak możemy zapewnić gościom symboliczną lampkę wina do obiadu.

Jak my organizujemy komunie?

Hotel na Błoniach pomaga rodzicom w kompleksowej organizacji przyjęcia pierwszokomunijnego. Zróżnicowana powierzchnia sal pozwala przygotować uroczystość dopasowaną do liczby zaproszonych gości. Sale o eleganckim, subtelnym wystroju zapewniają przeżycie tego dnia w kameralnej, spokojnej atmosferze, w rodzinnym gronie. Zarówno menu, jak i szczegółowa aranżacja sali oraz dekoracja stołów dostosowana jest do oczekiwań naszych klientów. Urokliwe otoczenie Hotelu, rozległe tereny zielone i plac zabaw dla dzieci sprawiają, że najmłodsi zaproszeni goście mogą czuć się w czasie przyjęcia bezpiecznie i swobodnie.

Po więcej szczegółów związanych z organizacją uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kontaktu z naszym Hotelem.

źródło zdjęć: pixabay.com, hotelnabloniach.pl