Dlaczego warto zdecydować się na catering komunijny?

Komunia to jedno z pierwszych ważnych wydarzeń w życiu dziecka. Na tę uroczystość zjeżdża się cała rodzina, a przygotowania trwają nawet kilka tygodni. Prawie każdy rodzic stanął kiedyś przed dylematem, czy urządzić komunię w lokalu, czy w domu. W przypadku wyboru tej drugiej opcji rodzice często myślą, że koniecznością jest samodzielne przygotowanie jedzenia. Nic bardziej mylnego! Jeśli chcesz zorganizować komunię w domowym zaciszu, a jednocześnie myśl o gotowaniu obiadu dla kilkunastu osób budzi w Tobie odruch ucieczki, warto zastanowić się nad wynajęciem cateringu.

Z czym wiąże się samodzielne przygotowywanie jedzenia na komunię?

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, odwiecznym problemem w przypadku komunii jest to, gdzie ją urządzić. Pisaliśmy już o tym, dlaczego warto zorganizować komunię w lokalu. Jednak istnieje dużo rodzin, które nie wyobrażają sobie, żeby taką uroczystość urządzać w obcym miejscu. To zrozumiałe, zwłaszcza gdy goście spokojnie zmieszczą się w mieszkaniu, a w tradycji rodzinnej przestrzega się zasady, że najważniejsze spotkania zawsze odbywają się przy domowym stole.

Jednak to, że chcemy, aby komunia odbyła się w domu, wcale nie oznacza, że zadowala nas również przygotowywanie jedzenia dla kilkunastu osób. Nie oszukujmy się – jest to pracochłonny proces, który zazwyczaj przypada tylko na jedną osobę – gospodynię domową. Oprócz tego dochodzą zakupy, sprzątanie domu, dekorowanie pomieszczenia, zmywanie naczyń, podawanie potraw do stołu oraz zabawianie gości. Trochę dużo jak na jedną osobę, prawda?

Niektórzy pewnie machną lekceważąco ręką (z reguły ci, którzy nigdy nie przygotowywali podobnego przyjęcia) i powiedzą, że to przecież tylko jeden dzień, który szybko minie. Problem polega na tym, że jeśli sami decydujemy się na przygotowywanie posiłków, prace nad tym należy zacząć nawet 2 tygodnie przed! W tym przypadku nie wystarczy ugotować obiadu. Trzeba również zastanowić się nad zrobieniem deseru, ciast i tortu, których przygotowanie zajmuje naprawdę sporo czasu. Są mamy, które biorą z powodu komunii urlop, ale nie wszystkie mają taką możliwość. Wtedy okazuje się, że organizacja komunii staje się drugim etatem. Tyle tylko, że niepłatnym. Kiedy więc nadchodzi wielki dzień mama, zamiast przeżywać z dzieckiem wielką radość, jaką jest komunia, pada ze zmęczenia. Niestety, nie ma, kiedy odpocząć, bo musi zająć się gośćmi.

Catering komunijny – dlaczego warto?

Jakie są zalety cateringu komunijnego? Przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba robić zakupów, gotować, martwić się, czy danie wyjdzie smaczne, czy też nie. Można zająć się porządkami, a w dniu komunii iść spokojnie do fryzjera, potem do kościoła, a następnie przyjść do domu i poczekać na catering.

Innym, niewątpliwym plusem jest to, że zamawiając catering, można wybrać dowolne danie, na jakie tylko mamy ochotę. Nie każdy z nas jest mistrzem patelni, a często standardowe jedzenie, jakie jesteśmy w stanie przyrządzić na uroczysty obiad to schabowy z ziemniakami. W przypadku, gdy decydujemy się na catering komunijny np. w restauracji Wirtuozeria, możemy zamówić m.in.: kacze udko w sosie żurawinowym, polędwiczki wieprzowe w sosie z zielonego pieprzu, czy też roladki drobiowe panierowane nadziewane serem. Ustalając menu samemu, z pewnością nie zdecydowalibyśmy się na takie potrawy, ponieważ ich przygotowanie jest czasochłonne. Jednak zamówiony catering sprawia, że możemy zjeść inne dania niż zwykle bez zbędnego wysiłku.

Istotna jest także pewność, że dania na pewno będą smaczne, a ich przygotowanie się uda. Ile to razy zdarzyło się, że w ferworze przygotowań mięso się przypaliło, ziemniaki się rozgotowały, a sałatka okazała się za słona. Takie rzeczy są na porządku dziennym i o ile można się z nich pośmiać w codziennym życiu, o tyle wcale nie okazują się zabawne, gdy w pokoju obok siedzi cała rodzina i czeka na obiad. Gdy zamawiamy catering, nie ma możliwości, żeby taka sytuacja miała miejsce – każda szanująca się restauracja dba o zadowolenie klienta.

Komunia to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka. Jej przygotowanie wymaga dużo wysiłku. Jeśli marzysz o przyjęciu komunijnym w domu, warto zastanowić się nad zamówieniem cateringu. Dzięki temu oszczędzisz czas i będziesz mogła spokojnie zająć się gośćmi oraz najważniejszą osobą w tym dniu – swoim dzieckiem. Szukasz cateringu, który oferuje smaczne jedzenie? Sprawdź ofertę restauracji Wirtuozeria. Nie pożałujesz!

Zastanawiasz się nad wynajęciem lokalu na komunię? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, dlaczego warto wynająć lokal na komunię.

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pixabay.com