Czy warto mieć kamerzystę na weselu?

Wesele jest jednym z najpiękniejszych momentów w życiu nowożeńców – jest to moment, kiedy po ceremonialnym powiedzeniu sobie „tak” przy ołtarzu mogą w końcu zapomnieć o formalnej stronie zawarcia związku i rzucić się w wir doskonałej zabawy. Niemniej jednak, organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Pod uwagę wziąć należy bowiem wręcz przytłaczającą liczbę aspektów – począwszy od kapeli, poprzez dekorację stołów, ilość i typy podawanych dań, dostępność alkoholów wyskokowych, liczbę miejsc dla gości…lista wydaje się wręcz nie mieć końca. Pary poszukujące porad dotyczących tego niezwykłego dnia często chcą wiedzieć czy warto jest na swoje wesele zaprosić także kamerzystę.

Czy warto wynająć kamerzystę na wesele?

Tu opinie są wysoce podzielone. Przeszukując zasoby Internetu, rozmawiając ze znajomymi, którzy niedawno wzięli ślub, czy w końcu radząc się starszych, bardziej doświadczonych członków rodziny usłyszeć możemy, że całkowicie wystarczającą opcją jest wynajęcie fotografa, kamerzysta to natomiast zbytek. Co niektórzy nie lubią bowiem, gdy każdy ich krok obserwuje czujne oko kamery, a świadomość utrwalenia ich obecności na weselu na filmie powoduje pewien dyskomfort.

Jest to jednakże wyłącznie jedna strona medalu. Zwolennicy wynajęcia eksperta odpowiedzialnego za sfilmowanie przebiegu wydarzenia podkreślają, że wielokrotnie same zdjęcia to nie wszystko. Otrzymujemy bowiem wyłącznie kilkadziesiąt pieczołowicie wyselekcjonowanych, zdaniem fotografa najciekawszych fotografii, które to w pełni oddawać mają radość państwa młodych i szczęście towarzyszących im gości. Niemniej jednak, taka forma unieśmiertelniania wspomnień nie jest pozbawiona wad – dążenie do maksymalnej estetyki obrazu powodować może zaniedbanie wielu – wydawałoby się – mniej istotnych aspektów, które mogły przekładać się na atmosferę panującą na weselu. Ten niezwykły dzień wróci do naszej pamięci w o wiele żywszej i bardziej emocjonalnej formie kiedy będziemy mogli po raz kolejny obejrzeć film, ukazujący fragment po fragmencie przebieg tego jakże ważnego dla nas dnia. Będziemy w stanie między innymi zobaczyć jak prezentowali się dawno niewidziani członkowie rodziny, przypomnieć sobie najciekawsze gry i zabawy organizowane podczas wesela, czy w końcu doradzić naszym znajomym wystrój sali lub wybór kapeli posiłkując się zapisanym na płycie lub innym nośniku danych dowodem w formie filmu.

Ile kosztuję kamerzysta na wesele?

Pamiętać także należy, że wbrew obiegowej opinii wynajęcie kamerzysty nie jest horrendalnym wydatkiem i na pewno nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu. Zależnie od wybranej opcji, wymagań oraz dodatkowych atrakcji, które mają uprzyjemnić odbiór filmu, za wynajęcie kamerzysty zapłacić będziemy musieli od tysiąca do nawet dziesięciu tysięcy złotych.

Eksperci ceniący się najniżej oferują wyłącznie przygotowanie materiału oraz jego minimalną obróbkę, natomiast ci najdrożsi mają na podorędziu dodatkowy osprzęt (jak chociażby drony czy kamery poklatkowe), dzięki czemu są w stanie zapewnić, że ostateczna produkcja nie będzie niczemu ustępowała filmom oglądanym w telewizji. Pamiętajmy jednak, że kwestia zatrudnienia (lub nie) kamerzysty jest wyłącznie naszą decyzją – jeżeli pragniemy uzupełnić w ten sposób wyjątkowy dzień wesela, warto wydać dodatkowe fundusze. Gdy z kolei uznamy, że chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, fotograf okaże się zapewne całkowicie wystarczający.

Jeśli jednak zdecydujesz się na wynajęcie kamerzysty, weź pod uwagę scenerie, w której film będzie kręcony. Hotel na Błoniach jest malowniczo położony u podnóża Beskidu Małego. Nasi klienci bardzo cenią sobie widoki, oraz powietrze, które płynie z gór.

Organizując wesele w naszym hotelu, możesz mieć pewność, że wszystko będzie zorganizowane na tip-top. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie to najpiękniejszy dzień w Twoim życiu, a Ty będziesz musiał zatroszczyć się tylko o kamerzystę – wejdź na Hotel na Błoniach i sprawdź naszą ofertę.

źródło zdjęć: Designed by Teksomolika / Freepik, Designed by Prostooleh / Freepik, unspalsh.com