Bal karnawałowy w stylu lat 20-tych

Karnawał w 2019 roku trwa wyjątkowo długo. Wszystko to za sprawą jedynych ruchomych świąt – Świąt Wielkanocnych, które w tym roku przypadają dopiero 21 kwietnia. Zatem w karnawale poszalejemy aż do 5 marca. Jeśli chcielibyście udać się na bal karnawałowy i wystąpić na nim w nietypowej stylizacji zapraszamy do lektury.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Gdzie wybrać się na bal karnawałowy w Bielsku-Białej?
  • Kiedy odbywa się bal karnawałowy w Hotelu na Błoniach?
  • Jak ubrać się na imprezę w stylu lat 20-tych?

W skrócie

Hucznie rozpoczęliśmy Nowy Rok 2019. Wielu z nas przywitało go podczas wystawnych bali. Jednak są i tacy, którzy pójście na bal odłożyli na okres karnawału. W bardzo wyszukanych opcjach karnawał można spędzić w Wenecji lub zmieniając klimat udać się aż do Rio. Dla tych, którzy chcieliby spędzić go w górach oraz dla mieszkańców Bielska- Białej, mamy propozycję balu karnawałowego w Hotelu na Błoniach.

Karnawał 2019- jakie miejsce w Bielsku- Białej wybrać?

Okres karnawału to w Beskidach gorący czas. Miasta takie jak Szczyrk, czy Wisła przeżywają prowadzimy najazd turystów z całej Polski. Wiele hoteli w okolicach Bielska- Białej, przez wzgląd na pobyt dużej ilości narciarzy rezygnują z organizacji balu karnawałowego. Głównym powodem jest brak wystarczającej ilości sal, aby tak wystawna impreza mogła się odbyć. W Hotelu na Błoniach nie mamy takiego problemu. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze obiektu, który posiada 3 sale: salę bursztynową, salę zieloną, salę balową oraz Restaurację Wirtuozerię, możemy zorganizować idealny bal karnawałowy.

Jeśli zatem chcielibyście połączyć dwa w jednym, czyli wyjazd w góry na narty oraz udział w balu to trafiliście idealnie. Rodowici Bielszczanie doskonale znają lokalizację Hotelu na Błoniach. Tym, którzy chcieliby przyjechać do nas na bal spoza Bielska- Białej gorąco polecamy naszą lokalizację. Jesteśmy przytuleni do zielonych terenów rekreacyjnych leżących u stóp Koziej Gór. Łatwość dojazdu do nas umożliwia obwodnica miasta, do której dostaniemy się z Hotelu na Błoniach w przeciągu 5 minut.

   

Kiedy zatem organizujemy Bal Karnawałowy?

Zabawa karnawałowa odbywać będzie się w sobotę 16 lutego 2019 r. Tradycją w naszym Hotelu stało się organizowanie balu kostiumowego. W tym roku to nasi goście podjęli decyzję o tym, jaki charakter będzie miał nasz bal. Po wyrównanej walce w głosowaniu wygrała opcja balu w stylu „Wielkiego Gatsby”.

Nie zaprosimy Was zatem do Wenecji, ani też nie zabierzemy w egzotyczną podróż do Rio. 16 lutego o godzinie 19:30 otworzymy jednak wrota wehikułu czasu, aby udać się do Nowego Jorku  lat 20-tych.

Będziemy bawić się zarówno w rytmach lat 20-tych, jaki do bitów współczesnej muzyki disco! Wszystkich chętnych do udziału w naszym balu zachęcamy do wyboru ubioru stylizowanego na lata 20-te. Niech dodatkową motywacją do przebrania się będzie informacja, iż podczas balu nagrodzimy najlepszą stylizację!

   

Podpowiadamy jak ubrać się na bal karnawałowy w stylu lat 20-tych

Inspiracji w sieci nie brakuje. Dla Pań, które kochają małą czarną mamy wspaniałą informację: to właśnie lata 20, dzięki Coco Chanel , przyniosły tę wspaniałą stylizację. Zatem wystarczy zadbać o dodatki w postaci sznura pereł, opaski z piórem, czy też szkatułkowej torebki i tak w prosty sposób będziemy ubrane w klimacie tamtych czasów. Do bardziej awangardowych stylizacji dodać będzie można elementy futra w postaci, np. szali.

Jeśli nie mała czarna, to co? To mamy jeszcze wszechobecne aktualnie plisy. Bez problemu w każdej „sieciówce” kupimy plisowaną spódnicę. Dobierając do niej wieczorowy top na ramiączkach oraz szal z piór, będziemy idealnie wpisywać się w tematykę balu karnawałowego w stylu „Wielkiego Gatsbiego”. Jeśli uda nam się znaleźć połyskującą marynarkę, wystarczy wtedy zwykły basicowy top. W alternatywie mamy jeszcze frędzle oraz koronki. I tak krok po kroku odkrywamy, że nie tylko Hotel na Błoniach zainspirował się latami 20-tymi. Obecna aktualnie kolekcja modowa w sklepach bez problemu pozwoli nam zawalczyć o nagrodę za najlepszy kostium.

Bal karnawałowy      

W co ubrać naszego mężczyznę?

Popatrzymy na głównego bohatera filmu „Wielki Gatsby” oraz na postać graną przez Tobey’ego Maguire’a będziemy mieć dwie gotowe inspiracje na strój dla naszego partnera podczas balu karnawałowego w Hotelu na Błoniach.

Pamiętajmy, tak jak w przypadku Pań, ważne będą dodatki. Białe szelki, biało-czarne buty. Wszystko, co pasować będzie do gangsterskiego stylu tamtych lat. Tym bardziej odważnym Panom podpowiadamy, iż w latach dwudziestych mężczyźni na plaży ubrani byli charakterystyczny pasiasty, sięgający do kolan strój kąpielowy, do tego koniecznie słomkowy kapelusz i parasol.

Zachęcamy do rezerwacji! Cena biletu to jedyne 150 zł/ os.

Sprawdź także:

Bielsko-Biała na weekend – co warto zobaczyć w stolicy Podbeskidzia?

Przewodnik po stylach #2: wesele rustykalne

Przewodnik po stylach #1: wesele góralskie

Źródło zdjęć: fotolia.com,