4 pomysły na udaną zabawę karnawałową

Karnawał trwa. Zapewne wielu z was wybiera się na karnawałowe imprezy, które z definicji nieco różnią się od zwykłych zabaw – te karnawałowe mają być zaskakujące, pełne smaków, kolorów i przygody. Co jeszcze? Oczywiście muszą także gwarantować dobrą zabawę wszystkim uczestnikom. Zastanawiacie się jak w tym roku spędzić karnawał? Poznajcie 6 sposobów na udaną zabawę karnawałową.

1. Zorganizuj swój bal

Zabawa karnawałowa wcale nie oznacza, że musisz wychodzić z domu. Równie dobrze możesz zaprosić gości do siebie i zorganizować swoją własną, domową imprezę. Oczywiście podejdź do tego z pomysłem – dobrze przemyśl, w jaki sposób chcesz rozerwać swoich gości. Wymyśl całą koncepcję swojego wydarzenia. Proponujemy kilka ciekawych możliwości:

    • Amerykański styl

Amerykańskie filmy robią na nas wrażenie i chętnie je oglądamy. Wielu z nas chciałoby choć na chwilę wcielić się w amerykańskiego nastolatka (lub dorosłego) i zorganizować huczną domówkę z czerwonymi plastikowymi kubkami i kolorowym światłem, migającym w takt muzyki. Czy i was kręcą takie klimaty? Jeśli tak, zorganizujcie swoją zabawę karnawałową właśnie w takim, bardzo amerykańskim stylu. Podejrzyjcie filmy w stylu „American Pie”, seriale dla młodzieży, np. „The Vampire Diaries” lub dla dorosłych „Californication”. Oczywiście to tylko przykłady, ponieważ typowe amerykańskie zabawy znajdziecie w wielu produkcjach z USA. „Odgapcie” wystrój, kupcie czerwone kubki (jeśli nie znajdziecie stacjonarnie, poszukajcie na internecie) oraz zaopatrzcie się w dobrą muzykę (tutaj też warto inspirować się wyżej wspomnianymi filmami). A co do jedzenia? Warto zrobić potrawy typowo amerykańskie – hamburgery, steki, frytki. Do picia oczywiście piwo lub poncz. Na taką zabawę możesz przystroić dom dodatkami kojarzącymi się z USA – z motywem flagi, Statuy Wolności lub innych symboli. Goście będą zachwyceni.

    • Kostiumowo

Karnawał kojarzy się z przebraniami. Nikt nie będzie zdziwiony, jeśli poprosisz swoich gości o ubranie kostiumów. Taka konwencja imprezy gwarantuje dobrą zabawę i mnóstwo śmiechu. Możesz przemyśleć rodzaje przebrań – ciekawie będzie zarówno w kostiumach tematycznych, jak i w dowolnych. Sam zdecyduj, jak wolisz. Najlepsze przekąski na taką zabawę z dużą ilością ruchu, to takie, które można zjeść niemal w biegu, np. hot dogi, pizza czy jakieś drobne smakołyki.

    • Konkursowe „śmiechy”

Nawet jeśli nie planujesz imprezy tematycznej lub przebieranej, to możesz urozmaicić i rozśmieszyć swoich gości na zwykłym karnawałowym spotkaniu „przy piwie” wymyślając jakieś ciekawe konkursy. Najbardziej popularna to zabawa karaoke, ale istnieje też sporo innych konkursów, którymi możesz zaskoczyć gości – konkurs taneczny, bieg z jajkiem na łyżeczce, zawody w rzucaniu piłką ping-pongową do miseczki lub próba owinięcia się rolka papieru toaletowego bez jego przerwania, kalambury i wiele innych.

2. Idź w gości

Jeżeli nie planujesz organizować zabawy u siebie, być może to ciebie ktoś zaprosi? Wybierając się do kogoś na imprezę karnawałową, nie zapomnij wziąć ze sobą jakiegoś podarunku – wino, dobry koniak albo sałatka! Weź coś użytecznego, byście nawet w większym gronie mogli z tego skorzystać. Stosuj się instrukcji organizatora – jeśli zarządził, że goście mają przyjść w przebraniach, to nie wyłamuj się. Dobra zabawa całej grupy jest podstawą do tego, by impreza karnawałowa mogła zostać uznana za udaną.

3. Wyjdź do klubu

Kluby z pewnością organizują różne zabawy karnawałowe, jeśli nie masz innego pomysłu, to wyjście na jedną z takich zabaw będzie dobrym wyborem. Zbierz grupę znajomych i zastanówcie się nad tym, który klub wam najlepiej odpowiada. Czasem warto wcześniej zrobić rezerwację, żeby później nie okazało się, że w nie ma już miejsc w tym, który wybierzecie. Tak spędzona zabawa karnawałowa nie będzie wymagała wielu dni przygotować, zakupów i sprzątania w odróżnieniu od imprezy zorganizowanej we własnym domu.

4. Idź na bal!

Wiele restauracji i hoteli organizuje w karnawale bale. Są one zwykle przygotowane z pompą, z dużą ilością napojów, urozmaiconym jedzeniem oraz wspaniałą muzyką i nagłośnieniem. Do realizacji prawdziwego balu potrzebna jest duża sala, na której goście mogą wytańczyć się „za wszystkie czasy”. Wyjście na taką zabawę karnawałową będzie świetnym pomysłem – kulturalna rozrywka na poziomie światowym, nawiązująca do tradycji karnawału. Niezapomniane wspomnienia. Jednym z godnych polecenia jest organizowany 17 lutego w Bielsku-Białej, w Hotelu na Błoniach, Bal Karnawałowy 2017 – Bal Przebierańców. Ośrodek gwarantuje pyszne jedzenie, zabawę taneczną z Dj-em oraz konkurs na najlepsze przebranie. Dzięki temu, że zabawa będzie się odbywała w hotelu, można zarezerwować także noclegi na miejscu, co jest niezwykle wygodne zwłaszcza dla osób z daleka. Ten rodzaj zabawy, a raczej balu karnawałowego (przebierańców) jest bodaj najbardziej odpowiadający najczęstszemu skojarzeniu z terminem karnawał – magicznemu karnawałowi w Wenecji. Hotel na Błoniach zaprasza na pełna magii zabawę karnawałową, na pewno nie pożałujecie!

Źródło zdjęć: Hotel na Błoniach, pixabay.com, pexels.com